خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

توسعه کشاورزی از اولویت‌های صندوق حمایت از سرمایه‎‌گذاری زیست‌فناوری

شنبه 16 تیر 1397 - 19:00
توسعه کشاورزی

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری گفت یکی از مهم‌ترین اولویت‌های صندوق حمایت از سرمایه‎‌گذاری زیست‌فناوری، توسعه بخش کشاورزی است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، مصطفی قانعی با اشاره به خدمات صندوق حمایت از سرمایه‎‌گذاری زیست‌فناوری، بیان کرد: «اولویت‌های سرمایه‌گذاری در این صندوق شامل حوزه کشاورزی، تجهیزات، دارو، نفت، واکسن، محیط زیست، آنتی بادی مونوکلونال، میکروآرنا، ویروس‌های انکولیتیک و پروبیوتیک می‌شود».

وی افزود: «با توجه به این که توسعه کشاورزی در کشور یک ضرورت ملی است، صندوق حمایت از سرمایه‎‌گذاری زیست‌فناوری، یکی از اولویت‌های اصلی خود را توسعه این بخش در کشور قرار داده است».

به گفته قانعی، فعالیت این صندوق از سال 94 و با هدف تامین منابع مالی به منظور حمایت از کسب‌وکارهای فناورانه، تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه و مشارکت در پروژه‌های حوزه زیست‌فناوری و رفع موانع و مشکلات پیش روی شرکت‌ها در مسیر تجاری‌سازی و تولید محصولات زیستی و ارتقای سطح کشور در این حوزه راه‌اندازی شد.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تصریح کرد: «صندوق حمایت از سرمایه‌گذاری زیست‌فناوری یکی از بخش‌هایی است که در طرح شتاب‌دهنده زیست فناوری پزشکی همکاری می‌کند و شرکت‌ها می‌توانند از خدمات این صندوق بهره ببرند».

منبع: ایسنا

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.