خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

بازدید معاون امور هنری از روند بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران

شنبه 16 تیر 1397 - 18:03
معاون امور هنری

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از روند بهسازی موزه هنرهای معاصر بازدید کرد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، سید مجتبی حسینی، امروز از روند بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران بازدید و با مسوولان شرکت‌های مجری و مشاور بهسازی موزه، گفت‌و‌گو کرد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از موزه هنرهای معاصر تهران گفت: موزه هنرهای معاصر جایگاه مهمی در هنر جامعه دارد و براساس ضرورت، طرح بهسازی موزه شکل گرفت و با در نظر گرفتن اصول تخصصی و مشخصه‌های موزه هنرهای معاصر تهران، بازسازی انجام می‌شود. با توجه به نقش موزه هنرهای معاصر تهران در فضای هنر و برای فعالیت آن، ضرورت دارد سرعت انجام بهسازی هم مورد توجه قرار گیرد تا دوباره فعالیت موزه آغاز شود.

حسینی همچنین گفت: گروهی از متخصصان حوزه معماری، مرمت و هنرمندان به عنوان گروه مشورتی نیز روند بهسازی را نظارت و به طور مستمر این روند را دنبال می‌کنند.

مسعود معمار، سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این بازدید، از روند بهسازی گزارش داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی، عایق‌های حرارتی و رطوبتی پشت بام‌ها در حال انجام است و سه گالری موزه را هم از نظر ایمنی، حریق و ... آماده و مجهز کرده‌ایم تا آثار گنجینه به این گالری‌ها منتقل شود و بهسازی موزه آغاز شود، سپس فضای برودتی و حرارتی گنجینه تفکیک شود.

همچنین در این بازدید، محسن عقابی، مجری طرح بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران و احمد طالبی‌نژاد، مشاور طرح بازسازی موزه نیز گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و برنامه‌های بعدی بهسازی موزه را ارائه کردند.

معاون امور هنری، از گالری‌ها، پشت‌بام و سایر بخش‌های موزه هنرهای معاصر تهران با ‌همراهی مرتضی باقرنژاد، امین مویدی اصفهانی، مجید ملانوروزی و علی محمد زارع بازدید کرد.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.