خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس بسیج اساتید کشور:

بازرسی آژانس از دانشگاه ایرانی موجب وهن ساحت علم و دانش و نوعی آپارتاید علمی است

شنبه 16 تیر 1397 - 21:40
دکتر مجتبی زارعی

مجتبی زارعی در واکنش به بازرسی آژانس اتمی از دانشگاه علم و صنعت گفت: بازرسی آژانس از دانشگاه ایرانی ضمن بی احترامی به کرامت دانشمندان و استادان دانشگاه موجب وهن ساحت علم و دانش و نوعی آپارتاید علمی است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در گفت‌وگویی، در واکنش به بازرسی آژانس اتمی از دانشگاه علم و صنعت گفت: بازرسی آژانس از دانشگاه بیانگر سیاستگذاری ایدئولوژیکی علم در غرب و نشانه آپارتاید علمی است.

رئیس سازمان بسیج اساتید با اشاره به سوابق نامطلوب آژانس در افشای اطلاعات دانشمندان ایرانی اظهار داشت: اقدام آژانس در بازرسی از دانشگاه ایرانی به ما می‌آموزد باید حفاظت از دانشمندان ایرانی را بخاطر فروش اطلاعات آژانس به گروه‌های تروریستی و آدمکش را افزایش دهیم.

زارعی تصریح کرد: علاوه بر این آموزه این موضوع نشانه این است که سیاستگذاری علم در تمدن غربی کاملاً روندی ایدئولوژیک داشته و ادعای بی طرفی علم، ادعایی واهی و تخیّلی در بین جریان شبه روشنفکری وطنی است زیرا بازرسی آژانس از دانشگاه ایرانی ضمن بی احترامی به کرامت دانشمندان و استادان دانشگاه موجب وهن ساحت علم و دانش و نوعی آپارتاید علمی است.

زارعی در خاتمه گفت: از دولت و وزارتخانه های ذیربط برای این بی حرمتی به نهاد علم و دانشمندان در کشور می‌خواهیم که توضیح دهند.

کد خبر: 403453
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.