خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

آسایش خیال با سیستم تهویه مطبوع هوشمند

یکشنبه 17 تیر 1397 - 10:30
تهویه مطبوع

رشد و توسعه سیستم‌های خانه‌های هوشمند نیاز به یک سیستم تهویه مطبوع هوشمند را زیاد کرده است تا بتوان آن را از راه دور کنترل کرد و با یک کنترل از راه دور استاندارد و تایمر استاندارد نیازهای خود را در فصل تابستان رفع کرد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، تابستان به معنای گرمای تابشی است که از آن تنها یک تسکین وجود دارد: نسیم سرد و طراوت از یک تهویه مطبوع است و همه به دنبال یک سیستم تهویه مطبوع هوشمند می‌گردند.

تصور کنید قادر به تغییر از فن به طور فعال خنک کردن فقط با درخواست به جای بلند شدن یا یافتن راه دور باشید. یا این که بتوانید از قبل از رسیدن به خانه به ایستگاه متصل شوید، تا زمانی که از طریق درب وارد می‌شوید، اتاق کاملا خنک شده باشد. یا این که بتوانید دستگاه را خاموش کنید وقتی متوجه شده‌اید که فراموش کرده‌اید آن را خاموش کنید.

در حال حاضر، چند راه برای انجام کاری مشابه این وجود دارد. یکی از شاخه‌های هوشمند - بعضی از آنها حتی با ترموستات‌ها - که با راه‌اندازی و خاموش کردن کل خروجی مشکل را حل می‌کند اما این ویژگی‌های کاملی که همه به دنبال آن باشند نیست. بهترین پاسخ به نظر می‌رسد موج جدیدی از واحد‌های هوشمند جدید است که از Alexa، Homekit و Google Assistant پیشتیبانی می‌کند اما پیش از این، واحد‌های هوشمند AC، بهترین بررسی‌ها را دریافت نکرده‌اند، به علاوه قیمت‌های بالایی نیز دارند.

همچنین این واقعیت وجود دارد که اکثر آنچه که همه می‌خواهند چیزی است که با کنترل از راه دور استاندارد و تایمر استاندارد امکان‌پذیر است و یک ویژگی خوب است نه نیاز واقعی.

منبع: خبرگزاری علم و فناوری

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.