خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی زابل در گفت‌وگو با آنا:

بزرگترین مکتب فقهی به کوشش امام جعفر صادق (ع) تبیین و سازمان‌دهی شد

دوشنبه 18 تیر 1397 - 06:44
دکتر عمرانی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل گفت: امام جعفر صادق (ع) خطوط فکری مکتب شیعه را عرضه و شاگردانش را تشویق به تدوین کرد. بر پایه تشویق ایشان، اصول فقه شیعه تنظیم شد و تشیع شکل و سازمان خویش را نشان داد.

محمد عمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار آنا به مناسبت سالروز شهاد حضرت امام جعفر صادق (ع) بیان کرد: معارف شیعی در دوران امام جعفر صادق (ع) و در سایه تعالیم ارزشمند حضرتش، فرصت تبیین و انتشار یافت.

سرپرست واحد زابل با توجه به فعالیت‌های بسیار سنجیده و بدیع سیاسی و علمی امام صادق (ع) گفت: با استفاده از زمینه مناسبی که امام باقر (ع) فراهم آوردند و هسته اولیه علم و تدریس را پایه‌گذاری کردند، امام صادق (ع) مجلس درس تشکیل داد و در طول حیات پربارشان بزرگ‌ترین مکتب فقهی را بنا کردند.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این امام همام تحرک خاصی در دنیای علم و فقه پدید آورد و شاگردان خود را تشویق کرد که شیوه تحقیق و بررسی و استنباط را به‌کار گیرند و از قیاس برحذر باشند.

عمرانی اظهار کرد: حضرت امام جعفر صادق (ع) به عنوان رئیس مذهب شیعه با پایه‌گذاری فقاهت و صورت درسی دادن به مسائل فقهی، باب مباحثی عظیم و پردامنه را گشود و با روشی که تعلیم می‌داد، احکام و قوانین اسلام را از دل آیات قرآن بیرون کشید.

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.