خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با آنا:

هدایت نقدینگی از بازارهای دردسرساز به سمت تولید، نیازمند برنامه‌ریزی است

جمعه 22 تیر 1397 - 07:50
محمد حسین فرهنگی

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هدایت نقدینگی از بازارهای کاذب و دردسرساز به سمت تولید نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و متقن است که ورود بخش خصوصی مهمترین رکن آن است.

محمد حسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به مشکلات صنعت فولاد با بیان اینکه موضوع فولاد امروز از حالت داخلی بودن خارج شده و در سطح بین‌الملل مطرح است، اظهار کرد: این مسأله را در ارتباطات اروپا-آمریکا و آمریکا-کانادا و نظایر آن می‌بینید که به یک مناقشه بین‌المللی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه چین هم نسبت به این موضوع مسأله دارد، گفت: قیمت فولاد در سطح بین‌الملل از پارامترهای ترکیبی، پیچیده و گسترده‌ای تشکیل شده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس درباره لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی در صنعت فولاد، تصریح کرد: توجه به ظرفیت‌های داخلی نسخه‌ای است که رهبر معظم انقلاب سال‌هاست بر آن تاکید می‌کنند و یکی از راهکارها این است که بخش‌ خصوصی و دولتی و تعاونی‌ها به یک راهبرد مشخص در این زمینه برسند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تصریح اینکه ما در بخش فولاد بیش از اینکه صادر کننده باشیم، وارد کننده هستیم، تاکید کرد: ترکیب صحیح این‌ها و حمایت از تولید در کنار تأمین بازار مناسب، مستلزم کار کارشناسی گسترده‌ای با گرایش کمک به توان داخلی است.

وی درباره ظرفیت‌های بورس در کمک به صنعت فولاد خاطرنشان کرد: بورس بخشی از اقتصاد است و بازار غیر متشکل پولی کشور عمدتا در این حوزه خودش را نشان می‌دهد و قطعا عرضه برخی اقلام چه در حالت خام، و یا در سطح محصولات در بورس، می‌تواند به رقابت‌پذیری آن کمک کند.

فرهنگی با اشاره به مشکلات بورس گفت: بورس هم وابسته به سلسله مسائل داخلی و خارجی است و اینگونه نیست که بورس همواره در یک شرایط نرمال و طبیعی بتواند کار کند و شرایط را تغییر دهد.

این نماینده مجلس وسعت نقدینگی در بازار را علت اصلی مشکلات اقتصادی کشور دانست و بیان کرد: رئیس‌جمهور و مسئولان باید متوجه باشند با توصیه، خواهش و شعار اتفاقی نمی‌افتد و هدایت این نقدینگی از بازارهای کاذب و دردسرساز به سمت تولید نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و متقن است که به نظرم بخش خصوصی مهمترین رکن آن است.

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی باید به مشکلات وارد شود و شیوه‌هایی را ارائه دهد که دارندگان اموال احساس کنند، نفع و سودشان در این بازار است، تصریح کرد: اگر مردم احساس کردند سرمایه‌‌گذاری‌هایشان مطمئن خواهد بود، سرمایه‌ها به سمت مراکزی سرازیر خواهد شد که برای کشور مفید است.

انتهای پیام/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.