خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دیدار رئیس بخش فرهنگی سفارت آلمان با مدیرکل هنرهای نمایشی و دبیر تئاتر فجر

پنج‌شنبه 21 تیر 1397 - 12:54
دیداررئیس بخش فرهنگی سفارت آلمان

رایزن فرهنگی سفارت آلمان در ایران با مدیرکل هنرهای نمایشی، دبیر سی‌‌و‌هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و مدیر امور بین‌الملل هنرهای نمایشی دیدار کرد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، دیدار رایزن فرهنگی سفارت آلمان در ایران با مدیرکل هنرهای نمایشی، دبیر سی‌و‌هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و مدیر امور بین‌الملل هنرهای نمایشی، پیرامون تعاملات فرهنگی و هنری دو کشور به‌خصوص معرفی گروه‌ها و هنرمندان آلمان به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بود.

شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی در این جلسه بر ارتباط فرهنگی و هنری دو کشور طی سال‌های اخیر اشاره کرد و یادآور حضور آثار با کیفیت و گروه‌های شاخص تئاتری از کشور آلمان در ایران شد.

وی در بخشی از صحبت‌هایش در پاسخ به گفته‌های رایزن فرهنگی سفارت آلمان مبنی بر مسائل اقتصادی و سیاسی حال حاضر ایران گفت: بابت شرایط اقتصادی و سیاسی نگران نیستیم. نظام ما با این شرایط خو گرفته و همواره تلاش شده تا با وجود همه مشکلات بهترین نتیجه به نفع کشور به دست آید. ما آموخته‌ایم که شرایط را مدیریت کنیم و امیدوارم جدای از این فضا، رویدادی بزرگ را در فجر امسال شکل دهیم.

یوستوس کمپر، رئیس بخش فرهنگی سفارت آلمان که طی 4 سال حضورش در ایران، 3 دوره جشنواره تئاتر فجر را از نزدیک دیده به حضور گروه‌های شاخص آلمانی در جشنواره تئاتر فجر اشاره کرد و گفت: امیدواریم که کارهای متنوع‌تری از آلمان به جشنواره امسال راه پیدا کند.

وی با اشاره به زمان‌بندی برنامه‌های بین‌المللی گروه‌های تئاتری گفت: تا 3 هفته آینده پیشنهاد‌های خودمان را معرفی خواهیم کرد و برایمان سرعت عمل در پاسخ‌دهی شما اهمیت دارد.

رئیس بخش فرهنگی سفارت آلمان درخصوص جزئیات این دوره جشنواره سؤالاتی را مطرح کرد و نادر برهانی مرند دبیر سی‌‌و‌هفتمین دوره جشنواره تئاتر فجر در پاسخ گفت: مشکل اقتصادی در همه سطوح کشور وجود دارد ولی این به آن معنا نیست که نتوانیم کار بزرگ را بپذیریم. ترجیح ما بر حضور کارهای باکیفیت و متناسب با فرهنگ کشورمان خواهد بود. البته امیدواریم در این مسیر مشارکت سفارت‌ها را نیز در حضور گروه‌های نمایشی بزرگ داشته باشیم.

رایزن فرهنگی آلمان با بیان اینکه آنچه اهمیت دارد حفظ ارتباط در شرایط دشوار سیاسی است، علاقه‌مندی‌اش را نسبت به ادامه طولانی‌مدت روابط فرهنگی با ایران ابراز کرد.

سعید اسدی، مدیر امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی نیز با اشاره بر این که حضور گروه‌های آلمانی در ایران همواره رضایت تماشاگران تئاتر را همراه داشته است، گفت: امیدواریم امسال هم، از کشور آلمان بهترین و با کیفیت‌ترین آثار را شاهد باشیم.

در بخش پایانی این جلسه، به دعوت از متخصصان تئاتر آلمان در حوزه‌های مختلف پژوهشی، نقد، تولید، تهیه‌کنندگی و ... برای شرکت در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر تاکید شد و در کنار معرفی آثار ایرانی در آلمان، به حضور هنرمندان ایرانی طی سال‌های اخیر در فستیوال‌های آلمان و افزایش سطح تعاملات فرهنگی و هنری بین دو کشور نیز اشاره شد.

انتهای پیام/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.