خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

قرارداد روسکاسموس و سازمان فضایی چین برای تحقیقات در ماه

جمعه 22 تیر 1397 - 13:30
فضا

نمایندگان سازمان فضایی روسیه روسکاسموس و سازمان فضایی ملی چین برای انجام همکاری‌های دو جانبه طی سال‌های 2018-2022 قراردادی را به امضا رساندند که بر اساس آن برنامه‌های مشترکی را مربوط به مطالعه و اکتشاف ماه انجام خواهند داد.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، نشست گروه کاری فناوری‌های فضایی روسیه و چین در مسکو به پایان رسید. در این نشست، دو طرف برای اجرای برنامه همکاری روسیه و چین در زمینه‌های مختلف فضایی از جمله سنجش از دور، طراحی و ساخت نرم‌افزار و سخت‌افزارهای مرتبط با فناوری فضایی طی سال 2018-2022 قراردادی را به امضا رساندند اما می‌توان گفت که یکی از محور‌های اصلی مذاکرات برای انجام برنامه‌های اکتشافی در ماه بود و اتخاذ یک تصمیم مشترک برای پروژه‌های همکاری مربوط به مطالعه و اکتشاف ماه مورد بحث جدی قرار گرفت.

علاوه بر این، در حاشیه مذاکرات، گروه کاری منتخب روسکاسموس و سازمان فضایی چین، پیشرفت اجرای قراردادهای تجاری در چارچوب برنامه همکاری فضایی مورد بحث قرار گرفت.

روسیه و چین تاکنون برنامه‌های فضایی متفاوتی را با هم به اجرا درآورده‌اند و کارشناسان روس در زمینه‌های مختلفی از جمله طراحی و ساخت ناوهای سرنشین‌دار شنژو، اجرای برنامه فضایی جاده ابرایشم، فناوری‌های مربوط به سامانه‌های فضایی و موشکی به چینی‌ها کمک کرده‌اند.

منبع‌: ایسنا

انتهای پیام/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.