خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

والی‌زاده در گفت‌وگو با آنا عنوان کرد؛

استفاده از نمایش برای بیان ناگفته‌های دفاع مقدس

شنبه 23 تیر 1397 - 02:05
ساسان والی زاده

معاون فرهنگی هنری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: در باغ موزه دفاع مقدس تلاش ما این است که بسیاری از ناگفته‌ها به کمک هنرمندان حوزه هنرِ نمایشی بیان کنیم.

ساسان والی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری آنا، درباره اجرای تئاتر در باغ موزه دفاع مقدس گفت:‌ از گذشته تا امروز، بیان نمایشی و گفتار بیشترین اثرات را در ارتباط با مردم و همچنین آموزش آن‌ها و حتی برای رشد و پرورش قشر کودک ‌و نوجوان داشته است؛ همچنین این هنر در آگاه‌‌سازی مردم در مورد تاریخ کشورمان بسیار کارساز بوده است.

معاون فرهنگی هنری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با بیان اینکه ناگفته‌های بسیاری از دوران دفاع مقدس باقی مانده که باید بازگو شوند، افزود: در باغ موزه دفاع مقدس تلاش ما این است که بسیاری از این ناگفته‌ها را بیان کنیم و به کمک هنرمندان حوزه هنرِ نمایشی این وظیفه را به سرانجام برسانیم.

وی از جمله برنامه‌های این موزه را برگزاری تئاترهایی با موضوع آشنایی با دوران دفاع مقدس و جنگ هشت ساله و انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: در ایامی که این تئاترها اجرا می‌شود بلیط بازدید از موزه را با 70 درصد تخفیف به عموم ارائه می‌دهیم تا مردم از این خدمات بهره ببرند و همچنین اردوهای را با موضوع آشنایی با دوران دفاع مقدس برای یک میلیون دانش‌آموز تهرانی برگزار می‌کنیم.

والی‌زاده خاطرنشان کرد: نمایش «آن بیست‌و‌سه نفر» بر اساس کتاب خاطرات احمد یوسف‌زاده که چاپ و انتشار این کتاب را انتشارات سوره مهر بر عهده داشته، از نمایش‌های باغ موزه دفاع مقدس است که این تئاتر در مورد زندگی و رشادت 23 نوجوان ایرانی بوده که در دوران دفاع مقدس ، 8 سال در اسارت دشمن به سر بردند که احمد یوسف‌زاده این کتاب را تبدیل به یک نمایشنامه کرد و در باغ موزه اجرا شد و مورد استقبال مردم و مخاطبین قرار گرفت.

انتهای پیام/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.