خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون آموزشی دانشگاه بوعلی سینا همدان مطرح کرد؛

توقف پذیرش دانشجوی کارشناسی شبانه در دانشگاه بوعلی سینای همدان

شنبه 23 تیر 1397 - 10:42
دانشگاه بوعلی سینا

معاون آموزشی دانشگاه بوعلی سینا همدان گفت: پذیرش دانشجوی دوره شبانه مقطع کارشناسی متوقف شده است اما پذیرش دانشجو در نوبت دوم مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند گذشته است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، ساریخانی، معاون آموزشی دانشگاه بوعلی سینا همدان با تأکید بر اینکه اختیار پذیرش دانشجو شبانه یا نوبت دوم برعهده دانشگاه‌ها است، گفت: پذیرش دانشجوی دوره شبانه مقطع کارشناسی متوقف شده است اما پذیرش دانشجو در نوبت دوم مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند گذشته است.

وی افزود: دانشگاه بوعلی سینا همدان برای پذیرش دانشجو نوبت دوم مقطع کارشناسی تحقیقی انجام داد و مشخص شد که پذیرش این نوع دانشجویان شهریه‌ای که پرداخت می‌کنند کمتر از هزینه‌هایی است که دانشگاه دارد بنابراین صرفه اقتصادی در پذیرش این نوع دانشجو وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اکنون دانشگاه بوعلی سینا در نوبت دوم مقطع کارشناسی دانشجو پذیرش نمی‌کند، تاکید کرد: همچنین برخی از دانشجویان نوبت دوم مقطع کارشناسی این دانشگاه از نظر علمی اختلاف زیادی با دیگر دانشجویان داشتند بنابراین در برخی موارد اساتید نیز از این وضعیت ناراضی بودند.

معاون آموزشی دانشگاه بوعلی سینا عنوان کرد: اما در مقاطع تحصیلات تکمیلی قابلیت در یک سطح قرار گرفتن دانشجویان نوبت دوم با دانشجویان روزانه بسیار زیاد است و در بسیاری موارد دیده می‌شود که دانشجویان نوبت دوم فعالیت‌های کیفی بسیار خوبی در دانشگاه انجام می‌دهند.

ساریخانی تاکید کرد: بنابراین دانشگاه بوعلی سینا همدان درحال حاضر تنها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجوی نوبت دوم پذیرش می‌کند.

وی اظهار داشت: این دانشگاه در مقطع ارشد به ازای هر دو دانشجو روزانه یک نفر اعلام ظرفیت نوبت دوم می‌کند که در برخی موارد تنها تا ۶۰ درصد ظرفیت تعیین شده، تکمیل می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه بوعلی سینا خاطرنشان کرد: در مقطع دکتری نیز به ازای هر ۴ یا ۵ دانشجو روزانه یک دانشجوی نوبت دوم پذیرش می‌شود.

ساریخانی تاکید کرد: پذیرش دانشجوی نوبت دوم در مقطع کارشناسی این دانشگاه متوقف شده است اما برنامه‌ای برای تغییر پذیرش دانشجوی نوبت دوم در مقاطع تحصیلات تکمیلی نداریم و این موضوع طبق روال گذشته صورت می‌گیرد.

منبع: مهر

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.