خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دولت تخلف کرده است/ افزایش حقوق کارکنان باید ۱۲ تا ۲۰ درصد باشد نه ۶ تا ۱۲ درصد

شنبه 23 تیر 1397 - 10:57
صدیف بدری

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ما منتظر اقدام سریع رئیس جمهور در تغییر تیم اقتصادی اعم از رئیس بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه هستیم تا شرایط تصمیم‌گیری‌ها در این حوزه تغییری اساسی پیدا کند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت برخلاف مصوبه مجلس در حوزه افزایش حقوق کارکنان و صدور احکام جدید آنها عمل کرده و علیرغم اینکه مجلس در زمینه مصوبه قانونی خود استفساریه داده است همچنان مشکل تفسیر غلط دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را در این زمینه شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که قرار بود دولت در رنج ۱۲ تا ۲۰ درصد به صورت پلکانی افزایش حقوق را در احکام جدید کارکنان اعمال کند اما در یک تصمیم عجیب و غریب این افزایش را بین ۶ تا ۱۲ درصد اعمال کرده است که به نظر می‌رسد این اقدام خلاف دولت حرکتی نامبارک در راستای نادیده گرفتن تصمیمات مجلس است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حالی دولت می‌خواهد اهداف و خواسته خودش را محقق کند که با تنگ‌نظری یک نوع بدبینی در جامعه و بین کارکنان و کارمندان به وجود آورده در حالی که تاکید ما همچنان بر این است که در دستگاه‌های مختلف اجرایی این رنج در نظر گرفته حقوق اعمال شده و سوءاستفاده‌ای در این زمینه رخ ندهد.

بدری با انتقاد از دست‌کاری و اعمال نظر دولت در این زمینه گفت: ما تصمیم داریم تا به صورت جدی پیگیر این موضوع باشیم تا اگر نقض قانونی رخ داده دولت را مجاب به اجرای اصل قانون کنیم.

منبع: ایسنا

کد خبر: 405326
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.