خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌وگو با آنا خبر داد؛

تعیین تکلیف معوقات حقوق کارکنان تعاونی‌ها/خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت

یکشنبه 24 تیر 1397 - 06:00
پوری حسینی

معاون وزیر امور اقتصادی و دارائی از تعیین تکلیف معوقات حقوق کارکنان سهام عدالت و پرداخت آن خبر داد و گفت: جاماندگان سهام عدالتی که دعوت‌نامه دریافت کرده‌اند، در اولویت بعدی هستند.

میرعلی اشرف عبدالله‌ پوری‌حسینی، معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، درباره افرادی که دعوت‌نامه گرفتند اما به علت عدم وجود فرصت کافی یا هر علت دیگری برای تکمیل مدارک جا مانده‌اند، گفت: این افراد طبق آخرین برآورد‌ها بیش از یک‌ میلیون و 800 هزار نفر هستند که در آینده پس از اتمام پروسه پرداخت سود، تعیین تکلیف شده و حق‌شان می‌رسند.

وی افزود: باید تکلیف 49 میلیون سهام‌دار عدالت مشخص شده و لایحه آزادسازی سهام عدالت به نتیچه برسد تا سپس بتوان درباره این افراد تصمیم‌گیری کرد؛ البته برای پرداخت سهام عدالت این عزیزان، نیازمند مصوبه شورای‌عالی اصل 44 قانون اساسی هستیم.

معاون وزیر اقتصاد با تأکید بر اینکه 2.2 از کل سهامداران عدالت نیز جزء متوفیان هستند که باید طی مدت زمان، 3، 6 یا 9 ماه آینده تعیین تکلیف شوند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: اولین گروهی که پس از اتمام پروسه سهام عدالت مورد توجه قرار خواهند گرفت، جاماندگان سهام عدالت هستند که دعوت‌نامه گرفته‌اند اما موفق به دریافت برگه سهام نشده‌اند.

* لایحه آزادسازی سهام عدالت

پوری‌حسینی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه لایحه آزاد‌سازی سهام عدالت، چه زمانی نهایی می‌شود، تأکید کرد: این لایحه اکنون مراحل قانونی در مجلس شورای اسلامی را طی می‌کند و پس از نهایی شدن، دولت اجرا خواهد کرد.

* معوقات حقوق کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت چه زمانی پرداخت می‌شود؟

معاون وزیر اقتصاد در واکنش به پرسش دیگری مبنی بر اینکه حقوق معوق کارکنان سهام عدالت چه زمانی پرداخت می‌شود، تأکید کرد: هیأت وزیران در جلسه مورخ 30 خرداد ماه سالجاری خود بنا بر پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد اصل 138 قانون اساسی تصویب کرد، مبلغ 250 میلیارد ریال از منابع سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر طرح توزیع سهام عدالت بابت سال مالی 1394 و قبل از آن، که به حساب خزانه واریز شده و می‌شود، برای جبران خدمات کارکنان شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت اختصاص یابد.

* پرداخت معوقات حقوق کارکنان سهام عدالت تا 3 هفته آتی

وی افزود: البته در روند قانونی پرداخت این مبلغ خللی ایجاد شده و امیدواریم ظرف 2 یا 3 هفته آتی تعیین تکلیف شود.

پوری‌حسینی با بیان اینکه این مبلغ به استناد ماده 35 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی بابت سال‌های 1394 لغایت 1396 به عنوان هزینه‌های ساماندهی طرح سهام عدالت در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار می‌گیرد، گفت: خدمات انجام شده کارکنان شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت از محل این اعتبارات جبران می‌‌شود.

وی گفت: جبران خدمات به منزله تسویه حساب کامل دولت با کارکنان شرکت‌های تعاونی سهام عدالت بابت امور ارجاعی به این تعاونی‌ها محسوب شده و با توجه به توقف ارجاع خدمات از سوی دولت به تعاونی‌های موصوف، ادامه اجرای طرح در چارچوب سامانه‌های الکترونیکی خدمات رسانی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

کد خبر: 405557
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.