خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

راهبردهای مدیریت منابع انسانی منتشر شد

جمعه 12 مرداد 1397 - 03:05
راهبردهای مدیریت منابع انسانی

راهبردهای مدیریت منابع انسانی با درآمدی از سید مهدی الوانی تألیف علی‌اکبر قهرمانی از سوی سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب خبرگزاری آنا، سازمانی که چشم‌انداز آینده خود را به روشنی تصویر نکرده باشد همانند سفینه‌ای در فضا سرگردان است. در دنیای پیچیده امروز باید بدانیم به کجا می‌رویم و برای آینده خود چه طرح و نقشه‌ای داریم و این بدین معناست که باید برای فعالیت‌ها و ماموریت‌های خود راهبرد داشته باشیم.

کتاب راهبردهای مدیریت منابع انسانی در زمینه یکی از فعالیت‌های مهم سازمانی یعنی مدیریت منابع انسانی، راهبردها را تبیین و توصیف می‌کند. مؤلف کوشیده تا با بهره‌گیری از منابع موجود و متنی جامع در مورد نظام تأمین نیروی انسانی، توسعه منابع انسانی، مدیریت عملکرد، جبران خدمت کارکنان، توسعه روابط کارکنان را گردآوری کند.

از سوی دیگر این کتاب با امعان‌نظر و دوراندیشی به ضرورت بحث در مورد اجرا و ارزیابی راهبردها، فصول نهایی را به تشریح موضوع اجرا و ارزیابی راهبردهای مدیریت منابع انسانی اختصاص داده است.

مؤلف در بخشی از کتاب می‌گوید: هدف از توسعه راهبردی منابع انسانی ایجاد چارچوبی فراگیر و یکپارچه برای پرورش کارکنان است. بخش اعظم فرایندهای توسعه منابع انسانی متوجه فراهم‌آوردن محیطی خواهد شد که در آن محیط، کارکنان با به‌کارگیری و توسعه دانش و مهارت‌ها، تخصص‌ها، توانایی‌ها و تجربه‌اندوزی ترغیب شوند بنابراین توسعه منابع انسانی فرآیند توسعه و شکوفا کردن تخصص و مهارت‌های انسانی از طریق توسعه سازمان و توسعه و کارآموزی کارکنان با هدف بهبود عملکرد است.

گفتنی است، راهبردهای مدیریت منابع انسانی تألیف علی‌اکبر قهرمانی در 368 صفحه با قیمت 25 هزار تومان توسط سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین به تازگی روانه بازار نشر شد.

انتهای پیام/4072/4031/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.