خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

تئوری و قوانین علم اقتصاد کتابی برای دانش‌آموختگان اقتصاد

یکشنبه 14 مرداد 1397 - 03:05
تئوری

کتاب تئوری و قوانین علم اقتصاد تألیف شهریار نصابیان و آزاده اعظمی از سوی سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب خبرگزاری آنا، بازگشت و واکاوی تاریخ علم اقتصاد، نه‌تنها پاسخی است به کنجکاوی عموم مردم درباره ماهیت مسائل و رویکردهای متنوع اقتصادی، بلکه اندیشمندان این عرصه را برای پاسخ به مسائل مربوط به آن گردهم آورد.

در این میان کتاب تئوری و قوانین علم اقتصاد پاسخی به نیاز ضروری در راستای فهم بهتر مبانی تحلیل اقتصادی و درک رویکردهای متفاوت اقتصادی برای دانش‌آموختگان علم اقتصاد است تا بر اساس این رهیافت به درک تحلیلی در اندیشه بهتر مبانی علم اقتصاد و رویکردهای متفاوت دست پیدا کنند.

نویسنده این کتاب امید دارد، مخاطبان با مطالعه اثرش در کشوری که از فقر اندیشه و تحلیل اقتصادی رنج می‌برد، بتوانند مسائل اقتصادی امروزمان را بهتر بفهمند و برای یافتن راه‌حل مسائل مبتلا به امروز، با بینش روشن‌تری بیاندیشند.

کتاب حاضر به معرفی و بررسی نظریات، تئوری‌ها و قوانین اقتصادی شاخه‌های مختلف علم اقتصاد به تفصیل و به طور جداگانه در فصول معین می پردازد.

در فصل اول تئوری و قوانین علم اقتصاد، به بیان قوانین و نظریات اقتصادی در سطح اقتصاد خرد پرداخته و به طور خلاصه شامل قوانین عرضه و تقاضا، نظریات مربوط به کردار مصرف‌کننده، مطلوبیت و موارد دیگر می‌شود.

در فصل دوم نیز موارد مربوط به اقتصاد کلان از جمله نظریات درباره انتظارات مصرف، سرمایه‌گذاری و دیگر نظریات و قوانین اقتصاددانان کلان بررسی شده است.

در فصل سوم نظریه‌های مربوط به رشد و توسعه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و نهایتاً فصل پایانی، مروری بر قوانین و نظریه‌های دیگر اقتصاددانان مطرح در زمینه اقتصاد پولی و بین‌الملل است.

کتاب تئوری و قوانین علم اقتصاد تألیف شهریار نصابیان (دانشیار دانشکده اقتصاد و حسابداری) و آزاده اعظمی در قالب 145 صفحه از سوی سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی منتشر شده است.

انتهای پیام/4072/4031/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.