خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو کمیسیون آموزش مجلس:

تجهیزات و امکانات دانشگاه فنی و حرفه‌ای به روز نیست

دوشنبه 15 مرداد 1397 - 07:23
داوود محمدی کمیسیون آموزش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه تجهیزات دانشگاه فنی و حرفه‌ای به روز نیست، گفت: فارغ‌التحصیلان از لحاظ نظری بسیار خوب آموزش دیده‌اند اما متاسفانه از نظر عملی حرفی برای گفتن ندارند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از خانه ملت، داود محمدی با تاکید بر اینکه رشته‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای باید کیفی شوند، گفت: تعداد و آمار رشته‌های دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای زیاد است اما کیفیت مناسبی ندارند و در واقع رشد کیفی آموزشی و علمی متناسب با توسعه کمی آن نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساتید خوبی در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای تدریس می‌کنند، افزود: هر چند دانشگاه فنی و حرفه‌ای امکانات مناسب و خوبی دارند اما متاسفانه این امکانات به روز و مجهز نیست و باید به روز شوند.

وی با یادآوری اینکه عملکرد دانشگاه فنی و حرفه‌ای از لحاظ نظری مطلوب است، تصریح کرد: اما از نظر عملی، اجرایی و مهارتی نتوانسته موفقیت چندانی را کسب کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر ضرورت تعریف جایگاه علمی و ارتقای جایگاه و دانش نیروی انسانی دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای باید در زمینه تربیت نیروی انسانی ماهر و متناسب با جامعه دانش‌بنیان گامی جدی بردارد.

محمدی افزود: در کشورهای غربی فردی که چهار سال آموزش دیده مهندس نظری نامیده می‌شود و بعد از سه سال در کارخانجات یا موسسات مشغول و با وسایل و تجهیزات کار به صورت عملی آشنا می‌شود و سپس بعد از گذراندن دوره سه ساله مهندس فنی و بعد از طی این مدت توانمند می‌شود.

فارغ‌التحصیلان فنی و حرفه‌ای از لحاظ نظری بسیار خوب آموزش دیده‌اند اما از نظر عملی حرفی برای گفتن ندارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه دانشگاه‌های فنی بسیار خوب کشور حتی تهران و صنعتی شریف در این باره مشکل دارند یعنی فارغ‌التحصیلان ما از لحاظ نظری بسیار خوب آموزش دیده‌اند ولی از نظر عملی حرفی برای گفتن ندارند و این مشکلی است که باید در حوزه آموزش‌های مهارتی آن را برطرف کرد.

انتهای پیام/4060

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.