خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو هیات رئیسه مجلس در صحن علنی مطرح کرد؛

تشریح شرایط جلسه استیضاح علی ربیعی در جلسه علنی مجلس

چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 09:31
صحن علنی مجلس شورای اسلامی

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی شرایط جلسه علنی مجلس را در خصوص استیضاح وزیر تعاون، رفاه و کار اجتماعی تشریح کرد.

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، علی‌اصغر یوسف‌نژاد در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در خصوص جلسه استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نمایندگان متقاضی استیضاح در 10 محور مطالب خود را بیان خواهند کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس مواد 112 و 227 آیین‌نامه داخلی در جلسه استیضاح وزیر نمایندگان 2 ساعت زمان دارند که در خصوص استیضاح وزیر در صحن علنی مجلس مطالب خود را بیان کنند و این امکان وجود دارد زمان مذکور بین نمایندگان تقسیم شود.

یوسف‌نژاد افزود: براساس برنامه مقرر شده آقایان مسعود گودرزی، علیم یارمحمدی، سیدقاسم جاسمی، علی اکبری، نگهبان سلامی، رنجبرزاده، حسن نوروزی و امیر خجسته از نمایندگان مجلس در خصوص استیضاح در 90 دقیقه مطالب خود را بیان کنند و آقایان پورابراهیمی داورانی و علی رستمیان نیز بعد از صحبت‌های وزیر تعاون مطالب خود را بیان کنند.

وی ادامه داد: ربیعی وزیر تعاون در جلسه استیضاح امروز براساس آیین نامه می‌تواند در 2 ساعت در صحن علنی مجلس از خود در خصوص استیضاح دفاع کند و رئیس جمهور نیز می‌تواند در نشست استیضاح یک ساعت مطالب خود را بیان کند که در این راستا از رئیس جمهور دعوت رسمی شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: آقای ربیعی وزیر تعاون می‌تواند برای دفاع از خود در جلسه استیضاح بخشی از زمان را به یک یا دو نماینده مجلس در صحن علنی ارائه کند.

انتهای پیام/4034

کد خبر: 413578
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.