خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

فرهنگ‌ لغات و اصطلاحات عامیانه  کتابی برای حفظ زبان و ادبیات فارسی

چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 12:10
فرهنگ لغات و اصطلاحات عامیانه

کتاب فرهنگ‌ لغات و اصطلاحات عامیانه از جمله آثار به چاپ رسیده از سوی سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی است که در راستای حفظ زبان و ادبیات فارسی به چاپ رسیده است.

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات و کتاب خبرگزاری آنا، کتاب فرهنگ لغات و اصطلاحات عامیانه (از حرف ش تا ـ ی) تألیف رحیم عبداللهی، حسین خوشکباری و سوران شیخ‌الاسلامی‌مکری از کتاب‌هایی است که توسط سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد منتشر شده است.

دانستن لغات و افعال برای آموزش یک زبان به تنهایی کافی نیست. در بسیاری از موارد اصطلاحات عامیانه در یک زبان بسیار رایج هستند و آگاهی از این کلمات در یادگیری و نزدیک‌شدن به زبان و یک فرهنگ کمک‌کننده است.

در ادبیات فارسی، هرگاه شاعر یا نویسنده نخواهد بیان خود را صریح اعلام کند یا در روند خیال‌انگیز کردن و ترغیب کردن خواننده به تفکر و درنگ بیشتر در شعر و نوشته اقدام کند، در بیان یک پدیده، نشانه‌ای از نشانه‌های آن پدیده را به کار می برد. منظور از ذکر نشانه، اراده کردن کل پدیده است که آن نوشته کنایه‌وار به منظور نویسنده اشاره می‌کند. البته در مواقعی شاعر یا نویسنده به جای به کار بردن رابطه نشانه‌ای، رابطه نمونه‌ای را می‌آورد یا به بیان بخشی از عمل پدیده می‌پردازد.

کتاب فرهنگ لغات و اصطلاحات عامیانه در دو جلد به همت رحیم عبداللهی، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، حسین خوشکباری و سوران شیخ‌الاسلامی برای ادب دوستان و علاقه‌مندان به یادگیری و حفظ زبان و ادبیات فارسی گردآوری شده است.

لازم به ذکر است، جلد اول کتاب فرهنگ لغات و اصطلاحات عامیانه در 498 صفحه و شمارگان 500 نسخه، توسط سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد منتشر شده است.

انتهای پیام/4031/4031/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.