خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس در موافقت با استیضاح ربیعی:

معاون رئیس‌جمهور گفت از کرباسیان دفاع کنید، ربیعی را خود دانید

چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 11:52
حسسین مقصودی

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در صحبتی که با آقای امیری معاون رئیس جمهور داشتم گفتم در مورد کرباسیان و ربیعی چیکار کنیم، وی در پاسخ گفت کرباسیان را نگه دارید و در مورد ربیعی خودتان تصمیم بگیرید.

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت؛ حسین مقصودی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در موافقت با این استیضاح، گفت: نمایندگان و مردم امروز برنامه تلویزیونی و شویی که وزیر و همدستانش ایجاد کردند را تماشا کردند؛ اسامی کاندیدادهایی که قرار شد صحبت کنند را می‌خوانم و آنهایی که صحبت نکردند از خود دفاع کنند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، افزود: قرار بود آقایان مسعود گودرزی، یارمحمدی، جاسمی، اکبری، خجسته، نگهبان سلامی، رنجبرزاده، رستمیان و پورابراهیمی امروز در موافقت با استیضاح صحبت کنند.

وی خطاب به رئیس‌جمهور، ادامه داد: شما مقصر هستید؛ شما که ادعای آشتی و اتحاد ملی دارید، اما وزیری را که با رای ناپلئونی و نیم رای سوخته، رای آورد در وزارتخانه طویل و عریض نگه داشتید.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: مقصر امروز این واقعه و قصه پرغصه مجلس شما هستید و آنهایی که دیشب شام معاویه و یزید را خورند؛ آقای روحانی! شما اگر به فکر اتحاد و آشتی‌ملی بودید مشاهده کردید که سه بار این وزیر استیضاح شد، اما شما او را نگه داشتید.

وی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: شما اگر به فکر اتحاد و آشتی ملی بودید دیدید که سه بار وزیر استیضاح شد، اما شما او را نگه داشتید در صحبتی که با آقای امیری معاون رئیس جمهور داشتم گفتم در مورد کرباسیان و ربیعی چیکار کنیم، وی در پاسخ گفت کرباسیان را نگه دارید و در مورد ربیعی خودتان تصمیم بگیرید تلویحا گفتند هزینه اش برعهده مجلس باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: امروز نمایندگان حرمت امامزاده، مجلس را از بین بردند آقای ربیعی شما رِند انقلابی‌گری احساساتی و با بازی با مردم هستید؛ شما رِند همه فتنه‌هایی هستید که امروز مردم را به نظام بی‌اعتماد کرده، شما از اول انقلاب مسئولیت داشته‌اید بگویید چه گُلی بر سر این مملکت زده‌اید جز اینکه بین کارگران و کارفرمایان اختلاف ایجاد کرده‌اید.

مقصودی افزود: امروز نمایندگان می‌گویند استیضاح وزیر اقتصاد در اولویت است، اما مگر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وزارت اقتصاد نیست؛ این چارت سازمانی وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی است. بانک توسعه و تعاون یک‌و‌نیم میلیارد دلار از ذخیره آینده این مملکت پول برداشت کرده است. آقای ربیعی جواب مردم و مقام معظم رهبری را چگونه می‌دهید.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا بانک توسعه و تعاون اقتصادی نیست؟ آیا موسسه کار و تامین اجتماعی، صندوق مهر امام رضا، شستا، سازمان بیمه روستایی که پدر مردم را در روستاها درآورده، صندوق سرمایه‌گذاری و تعاون، صندوق‌های بازنشستگی، صندوق‌های رفاه و فعال در قلمرو نظام جامع، اقتصادی نیست؟

وی افزود: متاسفم برای نمایندگانی که امروز می‌گویند فلان نماینده به خاطر تعویض فلان رئیس استیضاح را امضا کرده است؛ جناب آقای ربیعی! لابی‌گری، دروغگویی، با احساسات مردم بازی کردن و گریه کردن شما زبان‌زد عام و خاص است.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: آقای ربیعی پیام من درد مشترک کارگران، گرفتاران، زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست، کودکان کار، کارتن خواب‌ها، تعاونی‌های ورشکسته و دردمندگانی هستند که امروز نوای بی‌نوایی آن‌ها گوش جامعه را کر کرده است، اما متاسفانه برخی نمایندگان نمی‌شنوند و مقابل فریادهای‌شان دلمان را به یک رأی باطل برماندن بر کرسی وزارت خوش کردیم. قرار نیست به هر قیمتی بمانیم و مردم بی‌قیمت و مفت جان‌های عزیز خود را به خاطر سوء مدیریت‌ها و کابینه فرسوده تلف کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: یک بخش تعاونی را اعلام کنید که جان سالم به در برده باشد؛ آقای ربیعی! آیا از شرکت شستا خبر دارید، گروه‌های هدفی که در شرکت شستا جزو بی‌بضاعت‌ترین اقشار جامعه هستند از آن‌ها خبر دارید که چگونه فعالیت می‌کنند؛ انتصابات شما برچه اساسی است، از کارگرانی که با حقوق 500 تا 800 هزار تومانی کار می‌کنند و ماه‌ها حقوق نگرفته‌اند خبر دارید. شما برای کارگرانی که به خاطر دفاع از حقوق خود شلاق خوردند چه اقدامی انجام دادید؛ برای کارگرانی که در معدن، کشتی و هواپیما از بین رفتند چه‌کار کردید؟

نماینده مردم سبزوار در مجلس دهم خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: آقای ربیعی وزیر کار و بیکاری، وزیر فقر و نداری، وزیر تعاونی‌های ورشکسته، برنامه‌های شما برای کارگران کجا رفت و به کجا رسید که نشانی از آن ندیدیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بهبود بستر حقوقی، فضای کسب و کار به کجا رسید؟ بی‌شک اگر تمام افرادی که در این وزارتخانه در طول این مدت پیگیر برگزاری این استیضاح، قانع نکردن من و همکاران بودند این اهتمام برای حل مشکلات خود را داشتند بخشی از مشکلات مردم حل می‌شد! نمایندگان امروز باید از ابهت مجلس دفاع کنند.

انتهای پیام/4034

کد خبر: 413636
کلمات کلیدی:
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.