خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

افراد خشمگین باهوش نیستند

پنج‌شنبه 18 مرداد 1397 - 07:35
عصبانی

نتایج تحقیقات اخیر نشان می‌دهد افراد خشمگین و تندخو درک درستی از سطح هوشی خود ندارند.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از ساینس آلرت، اگر تندخو و خشمگین هستید باید بدانید که به احتمال زیاد به اندازه‌ای که فکر می‌کنید، باهوش نیستید.

دانشمندان استرالیایی و لهستانی به این نتیجه رسیده‌‌اند که سطح هوشی افراد خشمگین و تندخو از آنچه فکر می‌کنند، پایین‌تر است.

یافته‌های اخیر حاکی از آن است که خشم ارتباطی قوی با ویژگی‌هایی مانند خوش‌بینی و خودبینی دارد. این امر باعث می‌شود که فرد توانایی‌های خود را بیش از حد واقعی برآورد کند.

دانشمندان موفق به کشف ارتباطی میان خشم و عملکردهای شناختی مختلف شدند. خشم از احساسات منفی دیگر مانند غم، اضطراب و افسردگی نشأت می‌گیرد. احساس خشم دارای رویکردی جهت‌دار است و به طور کلی با تعصب‌های خوشبینانه ارتباط دارد.

دانشمندان می‌خواستند بدانند که خشم ارتباطی با توانایی‌های فردی دارد بنابراین آزمایشی را طراحی کردند تا فرضیه خود را آزمایش کنند. 528 نفر به سوالاتی درباره خلق‌وخو پاسخ دادند. همچنین از آنها خواسته شد تا سطح هوشی خود را از 25 نمره مشخص کنند.

هیچ ارتباطی میان خلق‌وخو و سطح هوشی داوطلبان وجود نداشت. بنابراین می‌توان گفت که آدم‌های باهوش خشمگین و تندخو هم وجود دارند.

با این حال نتایج این مطالعه نشان داد به طور کلی افرادی که تندخوتر هستند خود را باهوش‌تر از آنچه واقعا هستند، فرض می‌کنند.

انتهای پیام/4021

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.