خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم:

دستورالعمل نگهداری ساختمان‌های دانشگاه‌ها تدوین می‌شود

چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 20:32
نظرپور

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید دستورالعملی برای ماندگاری بیشتر و شناسنامه ساختمان‌های دانشگاه‌ها تدوین کرده و در اختیار دانشگاه‌های کشور قرار گیرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی، محمدتقی نظرپور در گردهمایی دبیران عمرانی مناطق ۱۰ گانه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه محقق اردبیلی با تشریح سابقه زیاد وزار علوم در فعالیت عمرانی، گفت: بعد از انقلاب احساس نیاز به فضاهای دانشگاهی وجود داشت که در این خصوص وزارت به فکر مدیریت متمرکز این موضوع افتاد.

وی با تاکید بر اینکه باید در همه امور برنامه‌ریزی داشته باشیم تا حداکثر بهره را ببریم، افزود: در حال حاضر ساخت و ساز نسبت به گذشته کمتر شده است، ولی نگهداری فضاها بسیار مهم است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم.

نظرپور با بیان اینکه باید با تشکیل کمیته‌های تخصصی برای بازسازی و نوسازی ساختمان‌ها، ایده‌های جدید داشته باشیم، تصریح کرد: باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که وظیفه ما ارزان ساختن نیست، بلکه خوب ساختن است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه کار دبیران عمرانی مناطق سنگین است و باید فراتر از ساختار اداری کار کنند، خاطرنشان کرد: باید دستورالعملی برای ماندگاری بیشتر ساختمان‌ها و شناسنامه ساختمان‌های دانشگاه‌ها تدوین کرده و در اختیار دانشگاه‌های کشور قرار گیرد، مستندسازی اطلاعات ساختمان‌ها در هزینه‌های تعمیر و نگهداری تاثیرگذار است.

ضرورت راه‌اندازی اتاق‌های فکر با حضور اساتید

نظرپور به ضرورت راه‌اندازی اتاق‌های فکر با حضور اساتید تاکید کرد و گفت: ممکن است در برخی موارد نتوانیم درآمد جدیدی برای دانشگاه داشته باشیم، ولی قطعا با صرفه‌جویی می‌توان درآمدزایی کرد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ضرورت ساماندهی فضاهای دانشگاهی تاکید کرد و افزود: در خصوص مدیریت سبز و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر نیز باید اهتمام ویژه داشته باشیم.

انتهای پیام/4060

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.