خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

حذف نام دانشگاه‌های مرزی ایران از لیست دانشگاه‌های اقلیم کردستان

شنبه 20 مرداد 1397 - 04:45
آینده مبهم اقلیم کردستان عراق/ خانه تکانی اساسی در پیش است

مدیر گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه کردستان از حذف نام دانشگاه‌های مرزی ایران از لیست دانشگاه‌های اقلیم کردستان خبر داد.

عبدالله حسن‌زاده در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا اظهار کرد: نام دانشگاه‌های مرزی ایران از لیست دانشگاه‌های اقلیم کرستان برای ارسال دانشجو حذف شده است.

وی ادامه داد: این تصمیم وزارت علوم اقلیم کردستان است که براساس رتبه‌بندی وبومتریک گرفته شده است و اینگونه نام دانشگاه‌های مرزی نظیر ارومیه و کردستان و علوم پزشکی کرمانشاه که 120 دانشجوی عراقی دارد، دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دانشگاه زنجان و دانشگاه ارومیه برای جذب دانشجوی عراقی حذف شده است.

مدیر گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه کردستان بیان کرد: البته 29 دانشگاه ایران شامل شعبی از دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و غیره می‌توانند دانشجو از اقلیم کردستان جذب کنند اما دانشگاه‌های مرزی نمی‌توانند در حالیکه دانشگاه‌های مرزی پتانسیل اصلی این کار را دارند.

وی ادامه داد: این تصمیم وزارت علوم اقلیم کردستان برطبق رتبه‌بندی وبومتریک است، رتبه دانشگاه ما در این رتبه‌بندی 2500 است و وزارت علوم اقلیم کردستان رتبه‌های زیر 2 هزار وبومتریک را برای ارسال دانشجو تایید نمی‌کند. در حال رایزنی هستیم که این مشکل را حل کنیم.

انتهای پیام/4040

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.