خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یک سارق حرفه‌ای خبر داد؛

سرقت کامپیوترهای خودرو در 10 ثانیه!

جمعه 19 مرداد 1397 - 01:47
سرقت

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو سارق کامپیوترهای وانت پیکان در منطقه جنوب غرب پایتخت خبرداد که با موتورسیکلت پالس در ساعات صبحگاهی اقدام به سرقت می کردند.

به گزارش خبرنگار انتظامی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، هفته گذشته شخصی با مراجعه به معاونت عملیات کلانتری ۱۶۱ ابوذر بیان کرد خودروی وانت پیکان خود را ساعت ۱۲ شب در خیابان پیغمبر پارک و ساعت ۷ صبح پس از مراجعه متوجه می‌شود که خودرو روشن نمی‌شود و کاپوت لق است؛ وقتی کاپوت را بالا می‌زند متوجه به سرقت رفتن کامپیوتر خودرو می‌شود.

ساعتی از مراجعه شاکی به کلانتری نگذشته بود که شهروندی دیگر به کلانتری مراجعه و شکایتی مشابه را مطرح کرد. به لحاظ حساسیت موضوع فوری تیم عملیاتی جهت شناسایی و دستگیری متهمان وارد عمل شدند و با بررسی میدانی محل پارک خودروها و نیز دوربین‌های مداربسته محل، مشخصات ظاهری سارقان به‌دست آمد.

در تحقیقات اولیه مشخص شد دو نفر جوان با یک دستگاه موتورسیکلت قرمز رنگ، خودروها را شناسایی و فرد ترک‌نشین با سیمی که در دست داشت کاپوت را باز و کامپیوتر را به سرقت می‌برد.

پس از بررسی دقیق چهره سارقان، فرد راکب به نام حسن از آنجا که سابقه‌دار بود، شناسایی و در یافت‌آباد دستگیر شد اما پس از انتقال به کلانتری منکر اتهام خود شد، اما در نهایت پس از مشاهده فیلم لب به اعتراف گشود و بیان کرد: با دوستش امیر 28 ساله سرقت کرده‌اند که پس از هماهنگی‌های قضائی، مخفیگاه امیر در منطقه راه‌آهن شناسایی و دستگیر شد.

حسن در تحقیقات بیان کرد: پیش از این در مکانیکی کار می‌کرده و به لحاظ اعتیاد شدید کار را رها و به سرقت روی آورده است و از آنجا که سال‌های گذشته با امیر که در میدان راه‌آهن مواد را از او می‌خرید، آشنا شده بود، نقشه سرقت از پیکان وانت‌ها را کشیده و اجرایی کرده‌اند.

امیر نیز اظهار کرد: در میدان راه آهن مواد می‌فروخته و پس از اینکه سه سال پیش دستگیر وبه زندان رفت، پس از آزادی از زندان بنا به پیشنهاد حسن، برنامه سرقت‌ها را در پیش گرفتند. به نحوی که امیر در مدت ۱۰ ثانیه کامپیوترها را به سرقت می‌برده و حسن بابت هر کامپیوتر ۵۰ هزار تومان به او می‌داد و خودش آن را به مال‌خرها به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان در تهران و شهریار می‌فروخت و خرج کشیدن مواد می‌کرد.

ظهیری با اشاره به این که سارقان در تحقیقات اولیه به ۱۰۰ فقره سرقت در مناطق جنوب غرب تهران اعتراف کرده‌اند، توضیح داد: پرونده به همراه متهمان تحویل پایگاه هشتم پلیس آگاهی شد.

انتهای پیام/4009/4039/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.