خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هوراند خبر داد؛

محکومیت 2 حیوان آزار به انجام ۵۰۰ ساعت خدمت رایگان به محیط زیست

جمعه 19 مرداد 1397 - 13:17
دستگیری متخلفی که دم روباه را به محیط‌بانان فروخت

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هوراند گفت: دو مجرم حیوان آزار در شهرستان هوراند که یک قلاده روباه را شکنجه و کشته بودند، به انجام 500 ساعت خدمات عمومی رایگان به محیط زیست و مطالعه و پخش کتاب محیط زیستی محکوم شدند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان حفاظت محیط زیست، علی تقی پور گفت: دادگاه عمومی هوراند دو حیوان آزار را که یک قلاده روباه گرفتار در چاه را با سنگ و چوب شکنجه و کشته بودند به انجام 500 ساعت خدمات رایگان به عنوان همیار محیط زیست و خواندن یکی از کتاب‌هایی که در مورد نقش و اهمیت حیوانات در طبیعت و یا نحوه ارتباط انسان با حیوانات زیر نظر اداره حفاظت محیط زیست و توزیع 50 جلد از همان کتاب در روستا به عنوان جایگزین پنج ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

وی افزود: در حکم این مجرمین آمده است در صورت تخلف از حکم دادگاه، به پیشنهاد قاضی اجرای احکام و رای دادگاه برای بار نخست یک چهارم تا یک دوم به مجازات مورد حکم افزوده می‌شود و در صورت تکرار، مجازات حبس اجرا می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: چنانچه رعایت مفاد حکم دادگاه از سوی محکومان حاکی از اصلاح رفتار وی باشد، دادگاه می‌تواند به پیشنهاد قاضی اجرای احکام برای یک بار بقیه مدت مجازات تا نصف کاهش می‌دهد.

تقی پور ضمن دعوت مردم به رفتار مناسب با حیوانات گفت: هرگونه حیوان آزاری و آسیب رساندن به حیات وحش جرم محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد.

انتهای پیام/4060/4044

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.