خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

نور آبی انسان را کور می‌کند

جمعه 19 مرداد 1397 - 14:36
نور آبی

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد نور آبی دستگاه‌های الکترونیک می‌تواند انسان را نابینا کند.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از ساینس آلرت، دانشمندان آمریکایی به این نتیجه رسیده‌اند نور آبی که از دستگاه‌های الکترونیک متصاعد می‌شود برای بینایی انسان مضر است.

نتایج مطالعه جدید حاکی از آن است که نور آبی متصاعدشده‌ از دستگاه‌های الکترونیک باعث می‌شود بینایی انسان به مرور زمان کاهش یابد.

یافته‌های اخیر نشان می‌دهد که نور آبی می‌تواند اثر مخربی روی بینایی افرادی داشته باشد که در معرض خطر بیماری دژنراسیون چشمی قرار دارند. دژنراسیون چشمی یک وضعیت پزشکی است که نتیجه آن تاری یا از دست دادن بینایی در مرکز دید است.

نور آبی برای افراد معمولی نیز خطرناک است بنابراین باید زمان استفاده از دستگاه‌های الکترونیک را کاهش دهند.

نور آبی به شبکیه چشم انسان آسیب می‌رساند حالا تحقیقات جدید نشان می‌دهد که این اتفاق چگونه می‌افتد. دانشمندان موفق به کشف نوعی ویتامین E شدند که از مرگ سلول‌ها جلوگیری می‌کند. آنها امیدوارند با استفاده از یافته‌های جدید بتواند روشی ابداع کنند، مانند یک قطره چشم، که روند پیشروی دژنراسیون چشمی را کُند کند.

سلول‌هایی پشت بافت حساس به نور داخل چشم وجود دارند که دژنراسیون چشمی باعث از بین رفتن آنها می‌شود. این کار اانتقال مواد غذایی و ضایعات چشم را دچار مشکل می‌کند. این شرایط باعث می‌شود شبکیه چشم به مرور زمان از بین برود که در نهایت باعث کوری فرد می‌شود.

انتهای پیام/4021

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.