خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره ملی موسیقی جوان

شنبه 20 مرداد 1397 - 09:48
صالحی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پیام داد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا از روابط عمومی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، متن پیام سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان به شرح زیر است:

فرهنگ و هنر امروز، نمایانگر پیشینه فرهنگی بومی در تعامل با تحولات و جریان‌های فرهنگی معاصر است. موسیقی ما نیز که برگرفته از قرن‌­ها و سال‌­ها همزیستی و همراهی فرهنگ­‌ها، آداب و باورهای متنوع و هویت اجتماعی مردم این سرزمین است، به پشتوانه گذشته درخشان و فروزان در مسیر پُرشتاب جهان معاصر، پایدار و پوینده پیش می‌رود. شایستگی و توانمندی نوجوانان و جوانانِ ایران­‌زمین در هنرِ موسیقی در پرتو اندیشه و تجربه پیشکسوتان و هنرمندان نشانی از پایندگی و بالندگیِ موسیقیِ روستاها و شهرهای ایران‌زمین است.

جشنواره ملی موسیقی جوان، عرصه گشایش و نمایش استعدادهای جوان و نیز نقش استادان و هنرمندانِ موسیقی در آموزش و تقویت انگیزه و تکاپوی ایشان است. جشنواره ملی موسیقی جوان، راهی روشن به آینده موسیقی ایران است و به شایستگی می‌تواند هویت و فرهنگ ما را در جهان نشان دهد.

نقش فعالانه و همدلانه استادان و هنرمندان در این جشنواره تأثیرگذار و شایسته سپاس است و امیدوارم دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان فرصت‌های تقویت و توسعه موسیقی جوان را گسترش بخشد.

انتهای پیام/4072/4031/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.