خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با آنا:

آمریکایی‌ها باید در طرح موضوع مذاکره خلع سلاح شوند

یکشنبه 21 مرداد 1397 - 07:50
فلاحت پیشه

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سیاست منطقی‌ای را در قبال آمریکا اتخاذ کرده است؛ چرا که اکنون راهبردی برای مذاکره با آمریکایی‌ها وجود ندارد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور درباره مذاکره با آمریکا، اظهار کرد: دولت سیاست منطقی‌ را در قبال آمریکا اتخاذ کرده است؛ چرا که اکنون راهبردی برای مذاکره با آمریکایی‌ها نیست.

وی اضافه کرد: باید آمریکایی‌ها را در طرح موضوع مذاکره خلع سلاح کرد. آمریکایی‌ها می‌دانند ایران راهکارهای مختلفی را در دیپلماسی عمومی و حقوقی دارد، موضوع مذاکره را مطرح می‌کنند تا در حوزه دیپلماسی محکوم به شکست نشوند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رویکرد دولت مبنی بر اینکه برای مذاکره با آمریکا آماده‌ایم، با توجه به اینکه باید پلنی برای مذاکره باشد، خوب است.

به گزارش آنا، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن روحانی در گفتگوی تلویزیونی خود با مردم درباره طرح مذاکره بدون پیش‌شرط با آمریکا گفت: کسی که ادعا می‌کند و می‌گوید من تمایل به مذاکره دارم، باید این مبانی مذاکره را رعایت کند. اولین آنها صداقت است که دو طرف باید باور داشته باشند و همچنین به نتیجه رسیدن مذاکره است. کسی که امروز ادعای مذاکره می‌کند، بدون مذاکره از همه تعهدات بین‌المللی از معاهده پاریس گرفته تا تعهدات تجاری‌اش با دیگر کشورها خارج شده است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه همزمان با تحریم مذاکره چه معنایی می‌خواهد داشته باشد، اظهار کرد: آن‌ها می‌خواهند در جنگ روانی، مردم ایران را دچار تردید و از آن برای انتخابات کنگره در ماه‌های آینده استفاده کنند. کسی که از مذاکره خارج شده و به مذاکره پشت کرده، ترامپ و دولت اوست و تحریم‌ها و اقداماتی هم که انجام می‌دهد، علیه ملت ایران و منافع ملی ایران است؛ بنابراین اگر آمریکا صداقت داشته باشد، ایران همواره از مذاکره استقبال کرده است.

انتهای پیام/4034/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.