خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تشریح کرد؛

اقدامات سازمان بورس در مسیر بازار سرمایه الکترونیکی

شنبه 20 مرداد 1397 - 14:34
شاپور محمدی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: یکی از مهمترین رسالت‌های سازمان بورس توسعه فناوری‌های حوزه مالی است و اکنون بخش عمده‌ای از فعالیت‌های سازمان بورس و بازار سرمایه به طور الکترونیک انجام می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: یکی از مهمترین رسالت‌های سازمان بورس توسعه فناوری‌های حوزه مالی است و اکنون بخش عمده‌ای از فعالیت‌های سازمان بورس و بازار سرمایه به طور الکترونیک انجام می‌شود.

درگاه 360 درجه ابزار تکمیل خدمات اطلاع‌رسانی

سخنگوی سازمان بورس با بیان اینکه طی 12 ماه گذشته اقدامات بسیاری در حوزه الکترونیکی شدن بازار سرمایه انجام شده، به راه‌اندازی سامانه کدال 360 درجه اشاره کرد و بیان کرد: درگاه 360 درجه خدمات اطلاع‌رسانی را در کدال تکمیل و دسترسی جامع به اطلاعات ناشران را مهیا کرد.

محمدی افزود: کدال 360 درجه اطلاعات پایه‌ای ناشران و نهادهای مالی و همچنین اطلاعیه‌های منتشر شده را در دسترس فعالین بازار سرمایه قرار می‌دهد و شفافیت و سرعت در تصمیم‌گیری را افزایش داده است.

سامانه هشدار به ناشران بورسی فعال است

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، عملیاتی شدن سامانه هشدار به ناشران را یکی از اقدامات اخیر این سازمان دانست و گفت: سامانه هشدار مدیران که اخیرا عملیاتی شده به مدیران شرکت‌های بورسی اعلام می کند موعد ارائه صورت‌های مالی فرا رسیده و آنها باید گزارش‌های مالی را در کدال بارگذاری کنند.

بهنگام‌سازی سامانه معاملات بورس تهران و فرابورس با هدف افزایش پایداری

دبیر شورایعالی بورس بهنگام‌سازی هسته معاملات بورس تهران و فرابورس را اقدام دیگر سازمان بورس در مسیر بازار سرمایه الکترونیکی عنوان و کرد و گفت: سال گذشته سامانه بورس تهران و در سال جاری نیز سامانه فرابورس بهنگام‌سازی شد و این اقدامات علاوه بر بهبود عملکرد سامانه‌های بورس تهران و فرابورس پایداری سیستم‌ها را به همراه داشت.

به گفته محمدی راه‌اندازی سامانه رصد نیز کمک کرد تا زمان انجام خدمات سازمان بورس و اوراق بهادار به مراجعین کاهش پیدا کند و خدمات در کوتاه‌ترین زمان به فعالان بازار سرمایه ارائه شود.

زمان فرآیند افزایش سرمایه لحظه‌ای اعلام می‌شود

رئیس سازمان بورس به راه اندازی سامانه پیامکی با موضوع اعلام زمان فرآیند افزایش سرمایه اشاره کرد و گفت: این سامانه با ارسال پیامک به شرکت‌هایی که تقاضای افزایش سرمایه کرده‌اند اعلام می‌کند که درخواست آنها در چه مرحله‌ای قرار دارد و تا پایان تکمیل فرآیند صدور مجوز افزایش سرمایه چه زمانی باقی‌مانده است.

سخنگوی سازمان بورس با تأکید بر اینکه افزایش کارآمدی در بازار سرمایه در دستور کار سازمان بورس است، ابراز امیدواری کرد: با توسعه فضای فن‌آوری اطلاعات در بازار سرمایه فرآیندهای عملیاتی کوتاه‌تر، دسترسی به اطلاعات تسهیل و دادوستد تسریع شود.

رئیس سازمان بورس افزود: توسعه فن‌آوری اطلاعات افزایش شفافیت را به همراه دارد و از رانت و فساد جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام/

کد خبر: 414369
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.