خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پشت پرده سوختن گاومیش ها در هورالعظیم

یکشنبه 21 مرداد 1397 - 00:02
گاو میش

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان با اشاره به انتشار برخی تصاویر از سوختن پوست گاومیش‌ها و ارتباط آن با آتش‌سوزی هورالعظیم تاکید کرد که سوختگی احشام قبل از آتش‌سوزی گسترده هور بوده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان حفاظت محیط زیست، احمدرضا لاهیجان‌زاده گفت: بر اساس صحبت‌های مفصلی که با جوامع محلی انجام دادیم، مشخص شد بعضی از دامداران برای این‌که از سرشاخه‌های سبز نی و لویی در تالاب استفاده کنند، بخش‌هایی از تالاب را به صورت کنترل‌شده آتش می‌زنند که البته گاهی اختیار آتش از دستشان در می‌رود.

وی با اشاره به مغذی بودن نی‌های تازه سبز شده برای دام و بالا بودن سبزینه نی‌ها ادامه داد: نی‌ها بعد از آتش‌سوزی به سرعت رشد می‌کنند و همین نی تازه به دلیل بالا بودن سبزینه برای دام مغذی‌تر است اما از کنترل خارج‌شدن آتش باعث آسیب به تالاب و آلودگی هوا در منطقه می‌شود. طی چند‌سال اخیر این آتش سوزی‌ها علاوه بر تالاب هورالعظیم، مشکلاتی را نیز در تالاب بین‌المللی شادگان به وجود آورده و حتی باعث آسیب به خطوط برق نیز شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان افزود: بنابر اعلام مالک احشامی که طی چند روز اخیر عکس‌های آنها در فضای مجازی دست به دست می‌شود، سوختگی احشام قبل از آتش سوزی گسترده هورالعظیم و سه روز بعد از عید فطر و در بخش آبدار و سبز تالاب در خاک ایران بوده است.

لاهیجان زاده با اشاره به تلاش سازمان حفاظت محیط زیست در حفظ تالاب‌های کشور و با تاکید بر اهمیت نقش تالاب‌ها در ادامه دام‌پروری محلی گفت: یکی از اهداف مهم دولت در احیای تالاب‌ها علاوه بر ارزش اکولوژیک و منافع اقتصادی وزیست محیطی تالاب‌ها، تقویت معیشت جوامع محلی و توان اقتصادی روستاهای حاشیه تالاب‌هاست و دامداری و تولید لبنیات از جمله تاثیرگذارترین فعالیت‌های این منطقه است.

وی تاکیدکرد: به منظور بهره‌برداری مناسب از تالاب‌ها بهره‌برداران نیز باید دست در دست متولیان حفاظت محیط زیست مراقبت ویژه‌ای از این ثروت ملی داشته باشند.

انتهای پیام/4009/4044/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.