خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دکتر رهبر در اجلاس معاونان واحدهای جامع دانشگاه آزاد:

دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌های اساسی برای تربیت کادر آینده نظام دارد

یکشنبه 21 مرداد 1397 - 10:55
دیدار دکتر ولایتی با هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای جامع این دانشگاه گفت: وظیفه دانشگاه‌ها تربیت کادر آینده نظام است که دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌های اساسی برای رسیدن به این مهم دارد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر فرهاد رهبر در اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای جامع دانشگاه آزاد اسلامی که به میزبانی واحد ارومیه برگزار شد، با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه دانشگاه‌ها کارخانه انسان‌سازی هستند، گفت: دانشگاه‌ها باید برای تربیت نسل و کادر آینده تلاش کنند.

وی تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی هنگام ورود و خروج و فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، چه تفاوتی با هم دارند. معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی مهم‌ترین نقش را در این مورد بر عهده دارند.

لزوم گردآوری بانک اطلاعات استادان دانشگاه

رهبر با تاکید بر لزوم ارتباط تنگاتنگ معاونان فرهنگی با استادان، گفت: ضروری است بانک اطلاعات دقیقی از تمامی استادان دانشگاه گردآوری و شناسنامه دقیقی نیز از عملکرد آنها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه امید و روحیه خدمتگزار به مردم در کلاس‌های درس شکل می‌گیرد، خاطرنشان کرد: اولین شاخص در این زمینه، توجه به اساتید و کیفیت حضور و تدریس آنها در کلاس است. اولین عنصر فرهنگی در دانشگاه‌ها نیروهای انسانی و اساتید هستند. اگر فردی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی، شایستگی حضور در کلاس‌های درس را نداشته باشد، بدون تعارف از حضور او در کلاس‌های درس معذور می‌شویم.

دانشگاه‌ها نیاز به بازسازی و تحول فرهنگی دارند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: کسی که قرار است در دانشگاه فعالیت کند، باید نگاه دانشگاهی و نه سیاسی داشته باشد. بر همین اساس دانشگاه‌ها نیاز به بازسازی و تحول فرهنگی دارند. در کل کشور نیازمند تحول فرهنگی هستیم و دانشگاه‌ها مبدأ و نقطه آغاز این تحول هستند.

رهبر همچنین با اشاره به اهمیت تشکل‌های دانشجویی گفت: حفظ و تعمیق روح اسلامیت دانشگاه، از خواسته‌های جدی مدیران دانشگاه آزاد اسلامی است و بار اصلی این مسئولیت بر دوش بدنه دانشگاه یعنی دانشجویان به ویژه تشکل‌های دانشجویی با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تشکل‌ها و کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌ها باید به دور از سیاست زدگی، مسیر رشد و تعالی دانشگاه در ابعاد فرهنگی را میسر سازند.

انتهای پیام/4060/ن

بیشتر بخوانید

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.