خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جانشین قرارگاه ثارالله(ع) سپاه در گفتگو با آنا:

اظهار نظر درباره نحوه مقابله با استکبار حق فرماندهان عالی‌رتبه نظامی است

دوشنبه 22 مرداد 1397 - 06:06
اسماعیل کوثری

جانشین قرارگاه ثارالله(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: موضع سپاه در خصوص عدم مذاکره با آمریکا به‌نوعی پشتوانه قوی برای رئیس جمهور و سیاست‌مداران به حساب می‌آید و حق یک فرمانده عالی‌رتبه سپاه است که در مسائل کلان مربوط به امنیت کشور و تقابل با استکبار جهانی اظهار نظر کند.

سردار محمداسماعیل کوثری در گفتگو با خبرنگار حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا در واکنش به برخی سخنان مبنی بر عدم ورود سپاه پاسداران به برخی تصمیمات کلان کشور اظهار کرد: سپاه پاسداران حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در هیچ‌کدام از جناح‌ها و گروه‌های سیاسی قرار ندارد.

وی ادامه داد: اینکه سپاه نباید در برابر استکبار جهانی بایستد و یا موضع‌گیری کند، مورد قبول هیچ‌کدام از پاسدران انقلاب اسلامی نیست و مقابله سپاه با استکبار جهانی جزئی از تصمیمات و سیاست‌های کلان نظام است.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی افزود: موضع سپاه در خصوص عدم مذاکره با آمریکا به‌نوعی پشتوانه قوی برای رئیس‌جمهور و سیاست‌مداران بود و حق یک فرمانده عالی‌رتبه سپاه است که در مسائل کلان مربوط به امنیت کشور و تقابل با استکبار جهانی اظهار نظر کند. همچنین افرادی که چنین مطالبی را مطرح می‌کنند متوجه قانون اساسی که بر نقش سپاه در پاسداری از انقلاب اسلامی خیلی صریح تأکید می‌کند، نیستند.

جانشین قرارگاه ثارالله(ع) سپاه پاسداران در رابطه با میزان توان بازدارندگی کشور در برابر تهدیدهای نظامی و اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: تحریم‌ها، محاصره اقتصادی‌ و دشمنی‌های استکبار جهانی ریشه در سالیان طولانی دارد و در 40 سال گذشته در مقابله با استکبار جهانی اقدامات زیادی را انجام داده‌ایم و از توان بازدارندگی بالایی در برابر دشمنان برخورداریم که تا حد زیادی خود دشمن هم به این واقعیت آگاه است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی بخش قابل توجه‌ای از قدرت خود را به نمایش نگذاشته و به این دلیل دشمنان از قدرت نظامی جمهوری اسلامی به‌طور کامل آگاهی ندارند. لذا می‌دانند اگر کوچکترین خطا و تعدی داشته باشند به‌طور یقین متضرر خواهند شد و به همین خاطر تا به امروز دست به اقدامات تجاوزطلبانه نزده‌اند.

کوثری تحریم‌‌های اقتصادی علیه ایران را ناچیز دانست و تأکید کرد: در حوزه مقابله با تحریم‌های آمریکا یک سری الزاماتی وجود دارند که باید برای بی‌اثر کردن تأثیرات مخرب آن به‌کار گرفته شوند.

وی با با بیان این مطلب که از پنجم اردیبهشت 1359 و بر اثر شکست سنگین آمریکا در طبس، جیمی کارتر کشورمان را مورد تحریم قرار داد، تصریح کرد: اما با روش‌های مختلف و با تدابیر عالی کارگزاران نظام توانستیم تأثیرات مخرب تحریم‌ها را کاهش دهیم و حتی موفق شدیم در تأمین و تولید برخی کالاها به مرحله خودکفایی برسیم.

جانشین قرارگاه ثارالله(ع) سپاه پاسداران تأکید کرد: اعتقاد ندارم که تحریم بر اقتصاد کشور اثر نخواهد گذاشت، اما آن‌گونه که وانمود و یا سیاه‌نمایی می‌کنند، نیست و با مدیریت انقلابی از سوی کارگزاران و مدیران‌عالی کشور می‌توان در برابر تحریم‌ها ایستادگی کرد.

کوثری افزود: عصر حاضر، عصر ارتباطات جهانی است و آن‌قدر روابط کشورها در این عصر پیچیده و در هم تنیده است که اگر آمریکا تحریم‌ها را علیه ایران تشدید کند فقط 20 تا 30 درصد اثر خواهد گذاشت؛ به‌خصوص اینکه امروز خیلی از این کشورها دیگر حاضر نیستند از تحریم‌های آمریکا تبعیت کنند.

وی خاطرنشان کرد: سپاه بر اساس قانون اساسی این آمادگی را دارد که به دولت‌های جمهوری اسلامی کمک کند.

انتهای پیام/4034

نظرات (2 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.
  • دوشنبه 22 مرداد 1397 - 10:16
  • 0
  • 0
سپاه همواره در تمامی عرصه ها یار و یاور محروما ن و مستضعفان بوده و هست و اگر کسانی هم انتقاد می‌کنند به دلیل عدم اطلاع رسانی از خدمات این عزیزان در سطح ملی و بین المللی است و سیاه نمایی عوامل داخلی و خارجی استکبار از این نهاد مقدس است.
  • دوشنبه 22 مرداد 1397 - 16:41
  • 0
  • 0
سپاه در کنار ارتش و نیروی انتظامی و با همیاری و همدلی بایکدیگر مدافع امنیت کشورند. دست همگیشونا میبوسیم خدا به همتون قوت بده و به خانوادهاتون صبر و اجرعطا کنه