خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره فراخوان داد

یکشنبه 21 مرداد 1397 - 14:00
جشنواره شعر جوان

هنرمندان برای شرکت در شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره که با موضوع آزاد برگزار می‌شود تا 15 مهرماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا از روابط عمومی سپهر سوره هنر، جشنواره شعر و داستان جوان سوره در دو بخش اصلی داستان و شعر به همراه بخش ویژه مدح پیامبر وحدت فراخوان خود را منتشر کرد. هنرمندان تا 15 مهرماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

از جمله مقررات عمومی این است که حداکثر سن شرکت‌کنندگان تا زمان برگزاری جشنواره 25 سال تمام (متولدین 1372 به بعد) باشد. همچنین آثار شرکت‌کننده در جشنواره، نباید در سایر جشنواره‌ها حائز رتبه برتر شده باشند، دبیرخانه جشنواره در صورت صلاحدید آثار منتخب را با نام صاحب اثر چاپ خواهد کرد، هر فرد می‌تواند همزمان در همه بخش‌ها شرکت کند، پس از پایان جشنواره آثار ارسالی به شرکت‌کنندگان عودت داده نمی‌شود، دبیرخانه از دریافت آثار ارسال شده بعد از موعد مقرر معذور است و حداکثر 80 نفر از شرکت‌کنندگان در دو بخش داستان و شعر به مرحله پایانی جشنواره دعوت خواهند شد.

به کلیه راه‌یافتگان به مرحله پایانی در صورت حضور و شرکت در کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی علاوه بر کمک هزینه ایاب و ذهاب مبلغ هشت میلیون ریال تعلق خواهد گرفت. به نفر برگزیده در بخش داستان کوتاه، داستانک و نفرات برگزیده در بخش شعر سنتی، شعر نو و ترانه پس از تأیید مرکز آفرینش‌های ادبی فرصت انتشار خارج از نوبت یک مجموعه اثر توسط انتشارات سوره مهر اعطا خواهد شد. به اثر برگزیده در هر بخش، به انتخاب راه یافتگان به بخش مسابقه جشنواره لوح تقدیر و جایزه ویژه برگزیدگان تقدیم خواهد شد. از میان همه بخش‌ها یک اثر (یک شعر و یک داستان) جایزه ویژه تعلق خواهد گرفت.

بنابراین گزارش، موضوع این جشنواره آزاد است و هنرمندان برای شرکت در آن باید پس از ثبت نام و دریافت کد‌رهگیری در سایت جشنواره آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه همکف، دبیرخانه مرکزی جشنواره‌ها ارسال کنند.

گفتنی است؛ این جشنواره در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی و با اهداف شناسایی و جذب استعدادهای ادبی جوان، تبادل اندیشه و تجربه‌های شاعران و نویسندگان جوان انقلاب اسلامی، جریان‌سازی در شعر و ادبیات منطبق بر ارزش‌های اسلامی و معرفی و برجسته‌سازی چهره‌های ممتاز عرصه شعر و داستان جوان انقلاب 27 و 28 آبان ماه سال جاری در استان گیلان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/4072/4031/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.