خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

 رئیس کلانتری ۱۵۲ خانی‌آباد تهران بزرگ تشریح کرد؛

روش جالب دو برادر برای پیدا کردن دزد موتورسیکلت‌ها

دوشنبه 22 مرداد 1397 - 02:41
سیزدهمین اجرای طرح رعد پلیس پیشگیری تهران بزرگ

 رئیس کلانتری ۱۵۲ خانی‌آباد تهران بزرگ با اشاره به دستگیری دو برادر سارق که دو موتورسیکلت را به سرقت برده بودند، گفت: مال‌باختگان از طریق تجهیزات فنی که بر موتو‌رهای خود نصب کرده بودند، منزل سارقان را پیدا کردند.

به گزارش خبرنگار انتظامی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا،‌ سارقان ۲۸ و ۲۵ ساله پس از شناسایی دو برادری که در دو مغازه جداگانه‌ در خانی‌آباد کار می‌کردند و با موتور سیکلت‌های آپاچی و وگو رفت‌وآمد داشتند، تصمیم به سرقت موتورهای آنها را گرفتند. پس از بررسی متوجه شدند مال‌باختگان همیشه ساعت ۲ ظهر به خانه خود می‌روند و موتورها را جلوی منزلشان پارک می‌کنند و دو ساعتی جهت صرف ناهار و استراحت در منزل هستند و حتی برای سرکشی از موتورها هم به بیرون نمی‌آیند.

روز گذشته سارقان به محل پارک موتورها رفتند و ظرف یک‌دقیقه با بازکردن قفل، دو موتور را به سرقت بردند و سریعاً از محل متواری شدند.

زمانی که دو برادر مال‌باخته از خانه خارج می‌شوند، متوجه به سرقت رفتن موتورهای خود شدند، ولی برادر بزرگتر به برادر خود دلگرمی داد که تا شب موتورها را پیدا می‌کند. برادر کوچک که از این سخن متعجب شد، وقتی نحوه آن را پرسید با این جواب مواجهه شد که بر موتور آپاچی جی‌پی‌اس و حتی میکروفن نصب کرده است.

دو برادر سریع برای یافتن موتورها دست به‌کار شدند و برنامه کشف آنها را در پیش گرفتند. براساس موقعیتی که در گوشی مال‌باخته مشخص شد موتور به کوچه‌ای حوالی خلازیل منتقل شده بود. پس از حضور آنان با توجه به اینکه محل دقیق مشخص نبود، برادر بزرگتر برای پیدا کردن موتور فکری به ذهنش رسید و جلوی چند خانه‌ای که در کوچه بود، شروع به سوت‌زدن کرد که ناگهان در جلوی یکی از خانه‌ها صدای سوت خود را از گوشی‌اش شنید که فهمید موتورها در همین خانه است.

آنها با اطمینان از اینکه محل دقیق موتورها را پیدا کرده‌اند با ۱۱۰ تماس گرفتند و ماموران کلانتری در محل حاضر و پس از هماهنگی‌های قضایی وارد منزل شدند و در حیاط، دو برادر سارق را مشاهده کردند که در حال خردکردن موتور وگو هستند و آپاچی نیز جلوی حیاط پارک شده بود.

هاشمی، رئیس کلانتری ۱۵۲ خانی‌آباد اظهار کرد: در بازرسی از محل تعدادی اموال مسروقه خودرو، موتورسیکلت و نیز یک پلاک مسروقه خودرو کشف شد. متهمان علاوه بر این که در ساعات روز در برخی مواقع موتور به سرقت می‌بردند با چسباندن پلاک روی خودروی پراید خود در ساعات شبانه نیز با پرسه‌زنی در محدوهای خانی‌آباد لوازم و محتویات خودروها را به سرقت می‌بردند که در تحقیقات اولیه به ۲۰ فقره اعتراف کرده‌اند.

انتهای پیام/4009/4039/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.