خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

حوزه‌های انتخاباتی بریتانیا می‌خواهند در اتحادیه اروپا بمانند

دوشنبه 22 مرداد 1397 - 02:23
تغییر تصمیم 100 حوزه انتخاباتی بریتانیا برای ماندن در اتحادیه اروپا

طی تحقیقات صورت گرفته اکثریت مردم بریتانیا خواهان بازگشت به اتحادیه اروپا هستند. کارگران شهرهای شمال انگلستان بیشترین سهم را در این تغییرات دارند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از گاردین، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط ناظر، بیشتر از 100 حوزه انتخاباتی وست‌مینستر که پیش‌ازاین خواستار ترک اتحادیه اروپا بودند هم‌اکنون نظر خود را عوض کرده و خواهان بازگشت هستند.

تحقیقات صورت گرفته که نتیجه نظرسنجی از 150 هزار نفر قبل و بعد از انتشار پیشنهاد نخست‌وزیر بریتانیا در تاریخ 6 ژوئیه می‌باشد، توسط شرکت فوکال دیتا تهیه‌شده است.

در سال 2016، از 632 کرسی پارلمانی تعداد 229 کرسی خواهان ماندن در اتحادیه اروپا بودند که بر اساس نظرسنجی صورت گرفته، هم‌اکنون تعداد 341 کرسی پارلمان که اکثریت را تشکیل می‌دهند خواهان ماندن در اتحادیه اروپا هستند. بر این اساس، تعداد 112 کرسی به نظرمی‌رسد که نظر خود را تغییر داده‌اند.

نکته قابل‌توجه در نظرسنجی کنونی آن است که بزرگ‌ترین تغییرات توسط کارگران شهرهای شمال انگلستان از اتحادیه اروپا رأی داده بودند صورت گرفته است.

پیش‌ازاین نیم میلیون نفر پیشنهاد برگزاری رفراندوم دوم در مورد موضوع برگزیت را امضاء کرده بودند.

لازم به ذکر است، در همه‌پرسی که در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ در بریتانیا انجام شد، بیش از ۱۷ میلیون نفر به عدم حضور آن کشور در اتحادیه اروپا رأی دادند و جنبش برگزیت به موفقیت رسید. برخی صاحب‌نظران رخدادهایی نظیر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را ناشی از فراگیر شدن نئوناسیونالیسم در آن کشور می‌دانند.

انتهای پیام/4077

کد خبر: 414705
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.