خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

با رأی دیوان عدالت اداری صورت گرفت؛

لزوم برگزاری مزایده برای همه طرح‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور

شنبه 10 شهریور 1397 - 15:49
پاییز در جنگل ابر شاهرود

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال یک بند از یک بخشنامه، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری را موظف کرد برای واگذاری همه طرح‌های خود، به برگزاری مزایده اقدام کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از قوه‌قضائیه، دیوان محاسبات در شکایتی از وزارت جهاد کشاورزی، درخواست ابطال بند یک بخشنامه شماره 90/16028 مورخ 1390/1/19 معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور را مطرح کرده است. بند یک بخشنامه مذکور، الزام به برگزاری مزایده را صرفاً برای طرح جنگل‌داری تجویز کرده و سایر طرح‌ها را از این امر مستثنی نموده است.

دیوان محاسبات در شکایت خود، این بخشنامه را مغایر با احکام ماده 24 قانون مقررات مالی، اداری و استخدامی وزارت جهاد کشاورزی و ماده 79 قانون محاسبات عمومی کشور و مفهوم مخالف ماده 58 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور و همچنین ماده 4 دستورالعمل اجرایی ماده 3 قانون مذکور دانست.

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی در این مورد با توجه به لزوم برگزاری مزایده در خصوص کلیه معاملات وزارتخانه و مؤسسات دولتی، بند یک بخشنامه مورد اعتراض که برگزاری مزایده را صرفاً برای طرح جنگل‌داری تکلیف کرده و سایر موارد را مستثنی نموده است، مغایر با احکام ماده 24 قانون مقررات مالی، اداری و استخدامی وزارت جهاد کشاورزی و ماده 79 قانون محاسبات عمومی و ماده 58 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور دانسته و آن را از تاریخ تصویب ابطال کرد.

انتهای پیام/4009/ن

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.