خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

مدیرکل محیط‌ زیست استان قزوین خبر داد:

صدور مجوز تردد قایق موتوری در دریاچه اوان قزوین

یکشنبه 11 شهریور 1397 - 05:50
زیبایی های طبیعی منطقه الموت

مدیرکل محیط‌ زیست استان قزوین از صدور مجوز تردد قایق موتوری در دریاچه اوان در مواقع خاص و ضروری خبر داد.

حسن پسندیده در گفتگو با خبرنگار محیط زیست گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در مورد استفاده از قایق موتوری در دریاچه اوان استان قزوین اظهار کرد: یک ماه پیش مجوز اعزام قایق موتوری در دریاچه اوان استان قزوین برای موارد خاص و ضروری صادرشده است و در صورت بروز حادثه خاص یا ضروری شرایط ایجاب می‌کند که از قایق موتوری در دریاچه استفاده کنیم.

وی افزود: شنا کردن در دریاچه اوان ممنوع است و ضرورت دارد کسانی که برای طبیعت‌گردی و استفاده از مواهب طبیعی به این منطقه سفر می‌کنند، حتماً ضوابط و مقررات این منطقه را رعایت کنند.

مدیرکل محیط‌ زیست استان قزوین در مورد آموزش غواصان در این منطقه نیز اظهار کرد: دریاچه اوان دارای شرایط خاص اکوسیستمی است و جزء اکوسیستم حساس محسوب می‌شود؛ بر همین اساس تمامی فعل‌وانفعالات صورت گرفته در این منطقه ازجمله آموزش غواصان با هماهنگی محیط زیست و مطابق ضوابط و مقررات صورت می‌گیرد.

پسندیده بابیان اینکه عمق دریاچه در قسمت‌های مختلف بین 10 تا 20 متر متفاوت است و به‌صورت یکپارچه و با عمق یکسان نیست، ادامه داد: در منطقه دریاچه اوان یک مجموعه شرکت تعاونی به‌صورت دائمی مستقر است، که در تمام اوقات به ارائه خدمات به گردشگران و علاقه‌مندان طبیعت‌گردی در این منطقه می‌پردازد و هم‌اکنون 10 فروند قایق پدالی در این دریاچه وجود دارد که گردشگران می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر حضور بخش خصوصی در این منطقه محیط‌بانان و کارکنان محیط زیست در منطقه مستقر هستند، افزود: محیط‌ زیست در این منطقه پایگاهی دارد که کنترل‌ها و نظارت‌های محیط زیستی را در این قسمت انجام می‌دهد و اگر موردی را ببیند حتماً نسبت به آن متذکر می‌شود.

مدیرکل محیط زیست استان قزوین، شایعات در مورد فوت جوان 20 ساله در دریاچه اوان، به‌دلیل عدم صدور مجوز برای اعزام غواص و قایق موتوری را رد کرد و گفت: اداره‌کل محیط‌ زیست بر اساس اصول انسانی و اخلاقی برای نجات جان یک انسان، هرگز مانع انتقال قایق موتوری به دریاچه نمی‌شود و حتی ما در این زمینه مجوزی برای تردد یک فروند قایق موتوری صادر کردیم که در مواقع اضطراری از آن استفاده شود.

انتهای پیام/4044/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.