خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

معاون پایش و نظارت حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی:

زباله‌گاه شهر سهند غیر مجاز و غیر استاندارد است

چهارشنبه 14 شهریور 1397 - 04:38
روایت تصویری خبرگزاری آنا از سالی که گذشت

معاون پایش و نظارت حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از انجام اقدامات قانونی در خصوص عدم توجه شهرداری سهند در دفع غیر مجاز زباله این شهر خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از محیط زیست آذربایجان شرقی، حسن عباس‌نژاد گفت: طی بازدیدهای سرزده کارشناسان اداره محیط انسانی حفاظت محیط زیست استان از زباله‌گاه غیر مجاز شهر جدید سهند که از لحاظ ضوابط زیست محیطی کاملاً غیر استاندارد است، عدم توجه به اجرای قوانین و مقررات زیست محیطی شهرداری شهر جدید سهند در دفع زباله این شهر محرز است.

وی افزود: زباله‌گاه شهر جدید سهند به لحاظ عدم رعایت شعاع از مناطق مسکونی غیرقانونی است و جریان شیرابه زباله‌های تولیدی به زهکش‌های طبیعی تپه‌های همجوار فاز دو شهر جدید سهند نفوذ می‌کند.

عباس نژاد ادامه داد: بر اساس مقررات، پسماند شهرهای واقع در شعاع 50 کیلومتری کلان شهرها باید تجمیع شود و دفع زباله‌ها به صورت متمرکز انجام شود و از این لحاظ هم دفع زباله‌های سهند در این محل غیر مجاز بوده است و باید پسماندهای سهند به سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز تحویل شود.

وی گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان تاکنون دو بار اخطاریه کتبی به شهرداری سهند صادر کرده است، اما متاسفانه همچنان عدم توجه شهرداری سهند در دفع زباله در محل غیر مجاز ادامه دارد و این اداره کل به سبب اهمیت و فوریت موضوع، انجام اقدامات قانونی در خصوص پرونده تخلف شهرداری سهند را شروع کرده و این پرونده جهت اقدامات قانونی به واحد حقوقی اداره کل ارجاع شده و در حال پیگیری از مرجع محترم قضایی است.

معاون پایش و نظارت حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی افزود: بر اساس بررسی کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست حدود 5 هزار تن زباله در زباله‌گاه غیر مجاز شهر جدید سهند دفن شده که شهرداری سهند موظف است نسبت به انتقال این زباله‌ها اقدام کند.

انتهای پیام/4044/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.