خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

نماینده مردم اهواز در مجلس در گفتگو با آنا:

جذب نقدینگی با ترسیم آینده روشن برای سرمایه‌ مردم

شنبه 17 شهریور 1397 - 14:21
عباس پاپی زاده

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: 80 درصد مشکلات اقتصادی به اعتماد میان مردم و دولت مربوط می‌شود و اگر جامعه به سیاست‌گذاران خود اعتماد کند، آن میلیاردها دلاری که به منازل رفته، به بازار باز خواهد گشت.

عباس پاپی‌زاده در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا،‌ درباره لزوم یاری دولت برای عبور از بحران، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در چند سال عمر دولت روحانی همواره در کنار وی بوده است.

وی با بیان اینکه مجلس انتظار داشت دولت در مشکلات اقتصادی و معیشت مردم، چابک‌تر عمل کند و سریع‌تر به مسائل بپردازد، تصریح کرد: مشکلاتی در سیستم مالی و پولی بود که نمایندگان انتظار داشتند با راهبردهای اقتصادی دولت اصلاح شود که نشد؛ بنابراین به این نتیجه رسیدیم که اگر قرار است مسیر درستی طی شود، باید افراد توانایی که مدیریت صحیح دارند، سکاندار شوند و این تنها نقطه اختلاف مجلس با دولت بود.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به اینکه متأسفانه پیش‌بینی‌های یک سال گذشته مجلس در حوزه عمل تحقق یافت، بیان کرد: مجلس معتقد بود برای کنترل قیمت ارز باید بازار ثانویه در کنار سایر بازارهای پولی شکل بگیرد که این مسئله توسط دولت پذیرفته نشد و با تأخیر صورت گرفت و در نهایت نیز در نیمه مرداد و زمانی که آسیب خودش را زده بود، اتفاق افتاد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ای‌کاش دولت زودتر به اخطارهای نمایندگان توجه می‌کرد و پیشنهاد کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اقتصادی را می‌پذیرفت تا عنان کار اینگونه از دست نرود.

پاپی‌زاده با بیان اینکه مجلس نمی‌تواند به‌راحتی از کنار چنین مشکلاتی عبور کند، گفت: اینکه مجلس وزیر را احضار و استیضاح می‌کند و اولتیماتوم می‌دهد،‌ معنایش این نیست که می‌خواهد با دولت تقابل داشته باشد؛ بلکه سعی دارد از طریق ظرفیت‌های خودش به اصلاح شرایط اقتصادی کمک کند.

نماینده مردم اهواز در مجلس اضافه کرد: بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش در مجلس مطرح شد، اما به دلیل اینکه این استیضاح در ارتباط با مسائل روز کشور نبود، نمایندگان آن را از دستور کار خارج کردند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، جذب دارایی‌های مردمی برای برون‌رفت از بحران اقتصادی را از اولویت‌های امروز اقتصاد عنوان کرد و گفت: متأسفانه 80 درصد مشکلات اقتصادی فعلی به اعتماد میان مردم و دولت مربوط می‌شود؛ یعنی اگر جامعه به سیاست‌گذاران خود اعتماد کند، قطعاً آن میلیاردها دلاری که به منازل رفته، به بازار باز خواهد گشت.

پاپی‌زاده تصریح کرد: دلیل اینکه سرمایه به پستوهای منازل مردم رفته دلیلش این است که اعتماد به تصمیم‌گیری‌های دولت نیست و اگر از سوی بانک مرکزی و تیم اقتصادی این اعتماد جلب و آینده روشنی برای سرمایه‌های مردم ترسیم شود، آنها آرام‌آرام ارز و طلای ذخیره‌شده در منازل را به بازار می‌آورند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان خاطرنشان کرد: ذخیره کردن ارز و طلا قطعاً روش مناسبی برای پس‌انداز مردم نیست و کاهنده ارزش سرمایه‌ آنان است؛ بنابراین چنین روش‌هایی برای منافع ملی، دولت و مردم زیانبار خواهد بود.

انتهای پیام/4034/پ

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.