خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

از سوی انتشارات دانشگاه آزاد یزد؛

«پنجاه قدم ذهن آگاهانه به سوی عزت نفس» منتشر شد

یکشنبه 18 شهریور 1397 - 02:05
پنجاه قدم ذهن آگاهانه به سوی عزت نفس

کتاب «پنجاه قدم ذهن آگاهانه به سوی عزت نفس» یا تمرین‌های روزانه برای پرورش پذیرش خود و شفقت به خود، نوشته جانتی ماروتا با ترجمه آزاده ابویی و محمدحسین فلاح توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد منتشر شد.

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات و کتاب گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، کتاب «پنجاه قدم ذهن آگاهانه به سوی عزت نفس» از چهار بخش تشکیل شده است که در ابتدا با تنفس و بدن آغاز می‌شود و این بخش شامل سیزده قدم توضیح در این مورد است.

بخش دوم این کتاب به تفکر و ذهن مربوط است و با 17 قدم در این رابطه مواردی چون یک شاهد بی‌طرف، دسته‌بندی کردن را متوقف کنید، کل فیل را ببینید و مواردی از این دست را تشریح شده است.

بخش سوم «پنجاه قدم ذهن آگاهانه به سوی عزت نفس» نیز به هیجان و قلب و بخش چهارم به بودن در جهان اختصاص دارد که هر یک از این بخش‌ها به مواردی چون وسعت، نیروهای ماره، ظرف را کشف کنید، کوله‌بار هیجانی خود را اصلاح کنید و ... تقسیم‌بندی می‌شود.

به گفته نویسنده، این کتاب برای کمک به افراد نوشته شده تا عزت‌نفس پذیرش بی‌قید و شرط خود را داشته باشند.

این کتاب شامل تمرینات زیادی برای کسب احساس عزت‌نفس در افراد است. بسیاری از تمرین‌ها و آموزش‌های این کتاب از استادان بزرگ ذهن آگاهی از جمله جک کرنفیلد، جوزف گلدستین، شارون سالزبرگ، سیلویا بوریستن، جوزف موفیت، تارا براج و گیل فرونسدال الهام گرفته شده است.

«پنجاه قدم ذهن آگاهانه به سوی عزت نفس» تألیف جانتی ماروتا با ترجمه آزاده ابویی دانشجوی دکتری مشاوره و عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد یزد و محمدحسین فلاح دانشیار و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در 174 صفحه با شمارگان 2 هزار نسخه و قیمت 20 هزار تومان توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد منتشر شد.

انتهای پیام/4072/4031/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.