خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

طراح طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس به آنا خبرداد:

امضاهای پیامکی زیر نامه داوطلبان شفافیت رأی نمایندگان مجلس

دوشنبه 19 شهریور 1397 - 11:23
 حسینعلی حاجی‌دلیگانی حاجی‌ دلیگانی

طراح طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمع‌آوری امضا برای انتشار داوطلبانه آرای نمایندگان به صورت پیامکی در تعطیلات مجلس خبر داد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره سرنوشت طرح شفافیت آرای نمایندگان اظهار کرد: این طرح که 160 امضا داشت با یک فوریت در مجلس مطرح شد، اما رأی نیاورد و فقط یک‌سوم نمایندگان با شفافیت آرای خود در لوایح و طرح‌ها موافق بودند و بقیه رأی مثبت ندادند. این طرح به کمیسیون بررسی آیین‌نامه داخلی مجلس رفت تا پس از طی روال عادی مجدد به صحن علنی بازگردد.

وی اضافه کرد: از آنجا که روند بررسی طرح در کمیسیون به‌صورت عادی زمان‌بر خواهد بود، برای آغاز عملی نهضت شفافیت آرای نمایندگان، راهکار دیگری اندیشیدیم و نامه‌ای تهیه کردیم و طی آن از نمایندگانی که مایلند آرا و حضور و غیابشان در صحن علنی مجلس و کمیسیون‌ها به‌صورت شفاف در اختیار مردم قرار بگیرد،‌ خواستیم داوطلبانه آن را امضا کنند.

طراح طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس تأکید کرد: با توجه به تعطیلی دو هفته‌ای مجلس، در اول مهر این کار به‌صورت پررنگ‌تر پیگیری خواهد شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نامه مذکور در تعطیلات مجلس به‌صورت پیامکی پیگیری و امضاهای آن جمع‌آوری می‌شود، گفت: وقتی امضاها کامل شد، رأی نمایندگان به‌ هر طرح و لایحه میان مردم منتشر می‌شود و آنان خود میان نمایندگانی که خواستار شفافیت هستند با کسانی که نمی‌خواهند رأیشان شفاف باشد، قضاوت خواهند کرد.

انتهای پیام/4034/ن

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.