خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رؤیاپردازی دانشجویان درباره حقوق

سه‌شنبه 20 شهریور 1397 - 14:30
اموزش عالی

نتایج تحقیقات دانشگاه راتگرز نشان می‌دهد که دانشجویان انتظار حقوق‌ غیرواقعی در آینده را دارند.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از اجوکیشن دایو، معمولاً دانشجویان انتظار بالایی از درآمد دریافتی خود در آینده دارند. بیشتر دانشجویان مبلغ بالایی را برای حقوق آینده خود در نظر می‌گیرند که بسیار بیشتر از حقوق واقعی آنهاست. نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که انتظار دانشجویان از درآمد آینده‌شان تفاوت زیادی با میزان درآمد واقعی آنها دارد.

حتی اگر دانشجویان اطلاعات زیادی درباره کسب درآمد داشته باشند نیز باعث نمی‌شود رشته تحصیلی خود را تغییر دهند.

این مطالعه نشان می‌دهد که دانشجویان رشته‌های تجارت، علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی معمولاً بالاترین حد انتظار را از درآمد آینده‌شان دارند.

این مطالعه بر اساس نتایج نظرسنجی 5 هزار دانشجوی دانشگاه راتگرز است. دانشگاه راتگرز یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا است که در نیوجرسی قرار دارد و بزرگ‌ترین مؤسسه آموزش عالی در ایالت نیوجرسی است.

در این نظرسنجی سؤالاتی از دانشجویان پرسیده شد از جمله چقدر احتمال دارد تحصیلات مورد نیاز را تکمیل کنند؟ فکر می‌کنند پنج سال بعد از فارغ‌التحصیلی چقدر درآمد دارند؟ فکر می‌کنند چقدر امنیت شغلی خواهند داشت؟

دانشجویانی که هیچ اطلاعاتی از بازار کسب‌وکار نداشتند، بالاترین میزان انتظار درآمد را داشتند با این حال افرادی که از وضعیت بازار کار آگاه بودند هم انتظار غیرواقعی درباره حقوق آینده خود داشتند.

فرایند انتخاب رشته در دانشگاه بسیار پیچیده است و عوامل مختلفی روی آن تأثیر می‌گذارند. این اطلاعات ناکافی درباره درآمد می‌تواند تأثیر بسزایی روی تصمیم‌گیری دانشجویان داشته باشد.

انتهای پیام/4056/4021/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.