خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفتگو با آنا:

قوه قضائیه مراقب باشد برخی تریبون‌داران مردم را به‌سمت ناامیدی نبرند/ رسانه ملی فضا را شفاف کند

پنج‌شنبه 22 شهریور 1397 - 06:06
محمدجواد ابطحی

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: قوه‌قضائیه مراقب باشد برخی تریبون‌داران مسائلی را مطرح نکنند که جامعه را به سمت ناامیدی هدایت کند.

سیدمحمدجواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به تلاش برخی برای به حاشیه راندن مسائل اصلی کشور در دولت و مجلس با پرداختن به مسائل بدون اولویت، اظهار کرد: دلسوزان و تریبون‌داران جامعه وظیفه دارند در شرایط کنونی، اصل و فرع مسائل و مشکلات کشور را برای مردم تبیین کنند.

وی اضافه کرد: هیأت نظارت بر مطبوعات و قوه‌قضائیه هم حواسشان باشد، برخی مسائل مطرح نشود که جامعه را به سمت ناامیدی هدایت کند و باعث ایجاد تنش در جامعه شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: نمایندگان مردم هم در نطق‌هایشان به این موضوع عنایت داشته باشند.

ابطحی با بیان اینکه رسانه ملی باید به مسائل اقتصادی وارد شود و شرایط را با حضور کارشناسان تبیین و بر اوضاع اثرگذاری کند، گفت: برخی سعی دارند مسائل را با هم خلط کرده و از آب گل‌آلود ماهی بگیرند، بنابراین لازم است رسانه ملی با آگاه‌سازی مردم در این مسیر گام بردارد.

وی گفت: برخی اصرار دارند معیشت مردم را حتی به حصر و حضور زنان در ورزشگاه هم ربط دهند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با تأکید براینکه معتقدم مردم آگاهند و توجهی به حاشیه‌سازی‌ها ندارند، گفت: برخی در فضای مجازی، بعضی مطبوعات زرد و سلبریتی‌ها به‌صورت هماهنگ و تبعیت از یک اتاق فکر، به جای پرسشگری از دولت برای مسائل اصلی و اقتصادی، فضا جامعه را چنان وارد مسائل حاشیه‌ای می‌کنند که سؤال‌های اصلی از دولت فراموش شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بار دیگر رسانه ملی را خطاب قرار داد و گفت: شنیده‌ام دولت صداوسیما را تحت فشار قرار داده که بعضی برنامه‌ها را حذف کند و به برنامه‌های دیگری آنتن بدهد. لذا معتقدم رسانه ملی نباید برای بیان مسائل نگران بودجه‌اش باشد. چرا که نمایندگان مجلس و دیوان محاسبات چنین اجازه‌ای را نخواهند داد.

ابطحی تأکید کرد: رسانه ملی با یاری گرفتن از کارشناسان به‌خوبی فضای بازار ارز، تورم و بی‌کاری را تبیین کند و دولت هم از انتقادها ناراحت نشود و بپذیرد که هدف همه ما اصلاح امور است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: محرم ماه روشنگری، بیداری و نفی ذلت، انحراف و وابستگی به دنیاست، امیدوارم همه ما از این فرصت برای افزایش فضیلت استفاده کنیم. دولت هم از وادادگی به غرب و دل‌بستن به مذاکره‌های بی‌نتیجه به اقتدار درونی و راه‌حل‌های بومی برسد.

انتهای پیام/4034/ن

کد خبر: 443088
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.