خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سرپرست سازمان سمت در گفتگو با آنا:

باید نیاز جامعه حوزه علوم انسانی تقویت شود

جمعه 23 شهریور 1397 - 07:37
ذبیحی

سرپرست سازمان سمت گفت: اگر احساس نیاز به علوم انسانی در کشور احساس شود هم دانشجویان باکیفیت در این حوزه جذب می شوندو هم رساله‌ها کاربردی‌تر می‌شوند و هم مسئولین به این حوزه بیشتر حمایت می‌کنند.

حجت‌الاسلام ذبیحی در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در خصوص استفاده از علوم انسانی در پژوهش‌های کاربردی اظهار کرد: یکی از فاجعه‌های بزرگی که در کشور اتفاق افتاده سهم علوم انسانی تقریباً ۵۰ درصد از علوم را شامل می‌شود ولی متأسفانه حوزه کاربردی این حوزه به چند درصد هم نمی‌رسد. برعکس علوم دیگر که سهم کمتری دارند ولی بیشتر کاربردی هستند.

وی افزود: استقبال از رشته‌های علوم انسانی کم شده و امسال صندلی‌های خالی در دانشگاه‌ها بیشتر شده است؛ درحالی‌که علوم انسانی مادر و موتور محرکه کشور هستند که بتوانند کشور را در حوزه‌های مختلف فعال کنند.

سرپرست سازمان سمت گفت: برای حضور پررنگ علوم انسانی در پژوهش‌های کاربردی برنامه داریم اما این کار به‌ سرعت انجام نمی‌شود. باید حوزه بتوانیم در جامعه نیاز به علوم انسانی را تقویت کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر احساس نیاز به این دانش در کشور احساس شود هم دانشجویان باکیفیت در این حوزه جذب می‌شوند و هم رساله‌ها کاربردی‌ترمی‌شوند و هم مسئولین به این حوزه بیشتر حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/4060

کد خبر: 443158
نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.