خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

بهرام قاسمی:

هنر بازوی پرتوان دستگاه دیپلماسی کشور است

چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 17:52
قاسمی

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه در پیامی به مناسبت روز ملّی سینما نوشت: ایرانی‌ها امروز می‌توانند با غرور از سینمای کشورشان سخن بگویند و بر این دست‌مایه کم‌نظیر ببالند.

به‌گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در پیامی به مناسبت روز ملی سینما نوشت: سینما در میانه تمامی هنرها، بیشترین قرابت را با زندگی بشر دارد و در میان آثار سینمایی هم، آنان به مقصد و مقصودی فراگیر و همه‌گیر رسیده‌اند که سینماگران، سناریوی آن را نه بازی، که زندگی کرده‌اند. با این نگاه سینما و زندگی مفاهیمی درهم‌تنیده‌اند و همین خود به‌تنهایی و به‌روشنی بیانگر جایگاه رفیع سینما در حیات مدرن بشر است.

وی همچنین افزود: اقبال به هنر هفتم در کشور ما رشدی محسوس دارد و نهال سینمای ایران هرروز، بیشتر بالیدن می‌گیرد و جایگاه خود را در سینمای جهان و در رقابت با آثار کمپانی‌های عظیم فیلم‌سازی قوام و دوامی بی‌کرانه می‌بخشد و ایرانی‌ها امروز می‌توانند با غرور از سینمای کشورشان سخن بگویند و بر این دست‌مایه کم‌نظیر ببالند. افزون بر همه این‌ها، سینما در کشور ما مشخصه‌ای منحصربه‌فرد دارد. سینمای ایران، نجیب، متعهد، پاک و برآمده از ارزش‌های والای انسانی -الهی است که تأثیرگذاری آن را دوچندان و پیام آن را همه‌فهم می‌کند.

در این پیام همچنین آمده است: همان‌گونه که بارها گفته‌ام، هنر و به‌تبع آن سینما، بازوی پرتوان دستگاه دیپلماسی کشور و ابزاری مهم در دیپلماسی عمومی است که می‌تواند دیدگاه‌ها، باورها و آرمان‌های ایران و ایرانیان را به نیکویی و به‌بهترین شکل ممکن به افکار عمومی جامعه جهانی منتقل کند و دروازه گفتگوی ایرانیان با سایر ملت‌ها را بیش از همیشه و گذشته بگشاید. روز ملی سینما را به همه زنان و مردان سینماگر و سینما دوستان کشور عزیزمان تبریک گفته و بر روح استاد عزت‌الله انتظامی که سینمای ایران سال‌ها داغدارش خواهد بود و دیگر هنرمندان نام‌آور و پرآوازه که شوربختانه از میان ما رفته‌اند، درود می‌فرستیم و برای دیگر نامداران و پیشکسوتان این عرصه آرزوی تندرستی و طول عمر باعزت می‌کنیم.‌

انتهای پیام/4077/4068

نظرات (1 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.
قربانی
  • چهارشنبه 21 شهریور 1397 - 18:22
  • 0
  • 0
استفاده از ابزار فرهنگی و دیپلماسی فرهنگی میتواند در حوزه دیپلماسی بین المللی کارگشا باشه