خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

با هدف خدمت به جامعه خواهران صورت می‌گیرد؛

شمارش معکوس فعالیت مجتمع آموزشی مادران دانشگاه آزاد اسلامی

پنج‌شنبه 22 شهریور 1397 - 15:56
مجتمع صفاییه یادگار امام

نخستین مجتمع آموزشی ویژه تحصیل خواهران و مادران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری به‌زودی پذیرای دانشجویان علاقه‌مندخواهد بود.

رئیس واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: «مادران و افرادی که در خانه وظیفه تربیت نسل آینده را برعهده دارند، دارای جایگاه بسیار ارزشمندی هستند. علمای دین معتقدند که مادران با تربیت مناسب فرزندان خود، سبب آبادانی کشور می‌شوند.»

سعید قاضی‌مغربی افزود: «نهاد خانواده نخستین و مهم‌ترین نهاد اجتماعی و مادر، ستون اصلی آن است. باید فضای مناسبی برای مادران ایجاد شود تا به وظایف اصلی خود در خانواده و اجتماع برسند.»

وی اظهار کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی و این واحد دانشگاهی مبنای رسالت خویش را فراهم‌آوردن فضایی برای مادران قرار داده است تا علاوه بر انجام وظایف مادری، همسری و رسیدگی به کارهای جاری خانه که فطرتاً از احساسات پاک آنان سرچشمه می‌گیرد، بتوانند به کسب علم و دانش نیز بپردازند.»

قاضی‌مغربی با بیان این مطلب که مجتمع مادران ابوالفتوح رازی در منطقه مذهبی شهرستان ری واقع شده است، گفت: «این دانشگاه ویژه خواهران و با محور مادران است و ساعت آغاز کلاس‌ها به‌صورتی خواهد بود که برای مادران به‌لحاظ حضور مناسب بوده و مشکلی نداشته باشند. در این واحد دانشگاهی از مشاوران خانواده و کودک استفاده خواهیم کرد تا خانواده‌ها از خدمات لازم بهره‌مند شوند.

دانشجویان دختر هم می‌توانند در مجتمع مادران تحصیل کنند

رئیس واحد یادگار امام (ره) شهرری تأکید کرد: «در دانشگاه آزاد اسلامی و این واحد دانشگاهی، هیچ‌گونه تفکیک جنسیتی صورت نپذیرفته است و کلاس‌ها همانند گذشته هستند. در واحد مادران، رشته‌ها متناسب با فعالیت‌های اجتماعی یک مادر ارائه می‌شود و چنانچه دانشجویان دختر تمایل به حضور در این مجتمع را داشته باشند، می‌توانند با معادل‌سازی دروس خود، به تحصیل بپردازند.»

قاضی‌مغربی با اشاره به افتتاح مدرسه پسرانه سما، وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری گفت: «با برنامه‌ریزی صحیح و هدفمند درصدد ایجاد مهد کودک در مجتمع مادران هستیم تا دغدغه بسیاری از مادران را برای ادامه تحصیل از بین ببریم.»

انتهای پیام/4062/خ

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.