خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دانشجویان به کلاس جبرانی نیاز ندارند

جمعه 23 شهریور 1397 - 06:07
اموزش عالی

مطالعات اخیر حاکی از آن است که یک سوم از دانشجویان کالج نیازی به کلاس‌های جبرانی ندارند.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از اجوکیشن دایو، براساس یک گزارش جدید از هر سه دانشجوی کالج منطقه‌ای در آمریکا که کلاس‌های جبرانی برمی‌دارند یک نفر نیازی به آنها ندارد. در این گزارش سیستم جایگزینی معرفی شده است که تشخیص می‌دهد دانشجو به کلاس جبرانی نیاز دارد یا خیر.

مطالعه جدید نشان می‌دهد که از 60 درصد از دانشجویان کالج منطقه‌ای خواسته می‌شود کلاس‌های جبرانی را بر‌اساس نتایج ارزیابی‌های تکوینی بردارند؛ اما اگر ارزیابی‌هایی مانند معدل کل نیز در نظر گرفته شود، این دانشجویان می‌توانند درس‌های عادی را بردارند.

در این گزارش پیشنهادهای مختلفی ارائه شده است که تنها متکی به ارزیابی‌ها نیست، بدین‌‌ترتیب مقامات کالج‌ها تشویق می‌شوند و از روش‌های جدیدی برای تشخیص این‌که دانشجو به کلاس جبرانی نیاز دارد یا خیر، استفاده می‌کنند.

برداشتن کلاس‌های جبرانی هزینه و مدت زمان دوره تحصیلی را افزایش می‌دهد که این امر تأثیر منفی بر آمار تکمیل دوره تحصیلی دارد. نتایج یک بررسی حاکی از آن است که 40 تا 60 درصد از دانشجویان سال اولی به کلاس‌های جبرانی زبان انگلیسی یا ریاضی و در بعضی موارد به هر دو نیاز دارند. در این میان تنها 10 درصد از دانشجویانی که این کلاس‌های جبرانی را برمی‌دارند، سر موقع فارغ‌التحصیل می‌شوند.

بعضی از کالج‌ها برای کمک به دانشجویان در مدیریت هزینه و تکمیل دوره تحصیلی، دروس پیش‌نیاز را ارائه می‌دهند. بدین‌ترتیب دانشجویان کمک درسی را دریافت می‌کنند؛ اما در دوره‌های معمول کالج قرار می‌گیرند. این مدل در کالجی در کالیفرنیا و نیویورک انجام شده که نتایج کاملاً موفقیت‌آمیز بوده است.

انتهای پیام/4056/4021/خ

نظرات (2 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.
نگین ملت خواه
  • شنبه 24 شهریور 1397 - 11:50
  • 0
  • 0
دانشجوها کلا به درس خواندن نیاز ندارند!
جوانه
  • شنبه 24 شهریور 1397 - 11:51
  • 0
  • 0
اخ اخ اخ حرف دل مارو زد بابا بخدا ما پیش نیازم نمیخوایم