خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

فرمانده سپاه تهران بزرگ:

امر به معروف و نهی از منکر برای اصلاح جامعه و مسئولان ضروری است

جمعه 23 شهریور 1397 - 16:16
سردار یزدی

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ گفت: امر به معروف و نهی از منکر برای اصلاح جامعه و مسئولان ضروری است.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سردار محمدرضا یزدی به مناسبت هفته احیای امر به‌ معروف و نهی‌ از منکر در سخنان پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران، گفت: ارزش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه در قانون اساسی اصل هشتم راجع به امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک امر همگانی و متقابل اشاره شده است، افزود: طبق این قانون، مردم نسبت به یکدیگر و دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت وظیفه امر به‌ معروف و نهی از منکر دارند و این یک حجت شرعی و قانونی برای مردم و دولتمردان است.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) خواستار اجرای جدی قانون امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شد و گفت: آنچه در این زمینه مهم است، نحوه اجرا و شیوه‌های اجرایی این قانون است، عده‌ای از زیر بار امر به معروف و نهی از منکر می‌گریزند به این بهانه که یا تأثیر ندارد یا شرایط ایجاب نمی‌کند، در حالی‌ که این سخن هرگز قابل قبول نیست.

یزدی تأکید کرد: امروز مردم برای اصلاح جامعه نسبت به هم مسئولیت دارند، برای اینکه همدیگر را امر به معروف و نهی از منکر کنیم باید به هم اعتماد داشته باشیم و اعتماد طرف مقابل را جلب کنیم، این اعتماد است که پذیرش انتقاد و اصلاح را میسر می‌کند.

وی ادامه داد: اگر کسی فکر کند که در امر به معروف و نهی از منکر قرار است سلیقه‌ای به او تحمیل شود، مقاومت می‌کند، بنابراین مردم برای اینکه اعتماد طرف مقابل را جلب کنند، باید از نگاه سلیقه‌ای دوری کنند.

فرمانده سپاه تهران بزرگ گفت: عده‌ای در امر به معروف و نهی از منکر تنها به یک موضوع خاص می‌پردازند و این نگران‌کننده است، نباید تنها بحث حجاب را در موضوع امر به معروف و نهی از منکر برجسته کرد، مردم نسبت به همه موضوعات حقوق متفاوت زیادی دارند و باید در همه موضوع ورود جدی پیدا کرد.

وی افزود: اعتماد باید در کارگزاران ایجاد شود، اگر گروهی از مردم جمع شوند و به عده‌ای از مسئولان تذکر بدهند، مسئولان اگر این تذکر را رنگ و لعاب سیاسی بدانند، مقاومت می‌کنند، باید این را تفهیم کنیم که این موضوع برای اصلاح جامعه و کارگزاران است و به هیچ گروه و حزب سیاسی مربوط نمی‌شود.

یزدی، امر به معروف و نهی از منکر را با هدف اصلاح جامعه و مسئولان ضروری دانست و گفت: شرایط کشور به گونه‌ای است که باید با امر به معروف و نهی از منکر، وحدت را در جامعه صیانت کنیم، این موضوع در شرایط اقتصادی ضرورت بیشتری را می‌طلبد، امروز خرید کالای ایرانی امر به معروف و نخریدن کالای خارجی نهی از منکر است.

انتهای پیام/4072/پ

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.