خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

تبعیض نژادی گریبان‌گیر دانشجویان بریتانیایی

شنبه 24 شهریور 1397 - 14:30
اموزش عالی

آمارها نشان می‌دهد احتمال تحقیق روی تقاضانامه‌های افراد سیاه‌پوست در بریتانیا 21 بار بیشتر است.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از ایندیپندنت، سیاه‌پوستانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های بریتانیا را دارند با تبعیض نژادی دیگری روبه‌رو می‌شوند و نتایج گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که احتمال بازرسی و تحقیق روی تقاضانامه‌های افراد سیاه‌پوست 21 برابر بیشتر از سفیدپوستان است. این امر نشان می‌دهد که نژادپرستی در سراسر بخش‌های آموزش عالی نهادینه شده است.

آموزش عالی تقاضانامه‌های سیاه‌پوستان به‌منظور کشف اطلاعات مشکوک یا نادرست مورد بررسی قرار می‌دهند. داده‌های سازمان خدمات پذیرش دانشگاه‌ها و کالج‌ها از این نژادپرستی نهادینه در سیستم آموزش عالی پرده برداشته و خواهان رسیدگی به این موضوع شده است.

خدمات پذیرش دانشگاه‌ها و کالج‌ها این ارقام با نظر به قوانین آزادی اطلاعات منتشر کرده و تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده است.

به گفته این سازمان نژادپرستی در سیستم آموزش عالی به‌شدت نگران‌کننده است.

تحقیقات حاکی از آن است سال گذشته 419 مورد از تقاضانامه‌های افراد سیاه‌پوست برای تحقیقات بیشتر انتخاب شده‌اند. این در حالی است 181 مورد از تقاضانامه‌های افراد سفیدپوست برای تحقیقات گزینش شده‌اند.

بر اساس آمارها سال گذشته 42 هزار و 580 تقاضانامه از افراد سیاه‌پوست وجود داشته است، این امر بدین معناست که از هر 102 تقاضانامه یک مورد برای تحقیقات بیشتر انتخاب شده است.

در همین حین 388 هزار 464 تقاضانامه از سفیدپوستان وجود داشته است، به عبارت دیگر از هر 2 هزار و 146 تقاضانامه یک مورد برای بررسی بیشتر انتخاب شده است.

سازمان خدمات پذیرش دانشگاه‌ها و کالج‌ها اصرار می‌کند که در هنگام بررسی‌ها اقلیت‌های قومی مد نظر گرفته نشده است.

انتهای پیام/4056/4021/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.