خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دانشگاه‌های استرالیا برای دانشجویان کار پیدا می‌کنند

یکشنبه 25 شهریور 1397 - 04:40
اموزش عالی

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ارتباط میان دانشگاه و صنعت می‌تواند دانشجویان را قابل استخدام کند.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از کیواس‌واونیوز، پیشروی با تحول‌های دیجیتال چالش بسیار دشواری است. بر اساس مؤسسه جهانی مک‌کنزی، با استفاده از تکنولوژی‌های کنونی می‌توان نیمی از فعالیت‌های کاری فعلی را به شکل اتوماتیک انجام داد. شاید رشد اشتغال افزایش داشته باشد؛ اما کارکنان به مهارت‌های متنوعی نیاز خواهند داشت.

دانشگاه‌ها می‌توانند با تجدیدنظر در برنامه‌های تحصیلی، با جریان پیشرفت تکنولوژی هماهنگ بمانند. با این حال اگر کسب‎وکارهای استرالیایی با این تغییرات همسو نشوند، فارغ‌التحصیلان به‌جای آماده شدن برای شغل‌های فعلی باید خود را برای شغل‌های آینده آماده کنند.

اطلاعات جدید نشان می‌دهد سازگاری با تکنولوژی و بهره‌وری کسب‌وکارهای استرالیا به‌شدت کاهش داشته است. بسیاری از مدیران فعلی کسب‌وکارها با دانش و مهارت یک رشته انحصاری فارغ‌التحصیل شده‌اند و مهارت‌های مربوطه دیگر را هنگام آموزش در حین کار کسب کرده‌اند و با گذشت زمان مهارت‌های بیشتری برای نقش مدیریتی کسب کردند. با این حال این ارتباط به مرور زمان کمرنگ‌تر شد تا جایی که در حال حاضر هیچ کارآفرینی بودجه یا زمان تربیت فارغ‌التحصیلان و دانشجویان را ندارد؛ اما برخی از سازمان‌های بزرگ وجود دارند که تازه فارغ‌التحصیلان را استخدام می‌کنند.

با وجود این که دانش رشته‌ای نقش حیاتی دارد؛ اما دانشجویان باید اهمیت کار گروهی را درک کنند و بتوانند با استفاده از مقدار قابل توجهی از اطلاعات و داده از پس چالش‌ها بربیایند. مهارت‌های ارتباطی و فنی از مهارت‌های اساسی هستند. فارغ‌التحصیلان باید هدف شغلی خود را درک کنند. به گفته متخصصان، وجود ارتباطی قوی میان دانشگاه و صنعت می‌تواند کاریابی را برای دانشجویان راحت‌تر کند.

انتهای پیام/4056/4021/

نظرات (1 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.
گرامیان
  • یکشنبه 25 شهریور 1397 - 19:08
  • 0
  • 0
چه خوب دانشگاههای ما هم بی کار تولید میکند