خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری کشور:

نخستین پلی‌کلینیک ویژه پرستاران راه‌اندازی می‌شود

یکشنبه 25 شهریور 1397 - 17:44
 پرستار پرستاری

رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری کشور با توجه به راه‌اندازی نخستین پلی‌کلینیک ویژه پرستاران، بیان کرد: در این کلینیک پرستاران می‌توانند در حوزه‌های مختلف نظیر درد و پرستاری مکمل فعالیت کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، اصغر دالوندی از راه‌اندازی نخستین پلی‌کلینیک ویژه پرستاران تا یک‌ماه آینده خبر داد و گفت: کارهای واسپاری مدیریت انجام‌شده است و مدیریت پذیرفته تا تحت نظر پرستاران در آن کلینیک فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه در این کلینیک پرستاران می‌توانند در حوزه‌های مختلف نظیر درد و پرستاری مکمل فعالیت کنند، اظهار کرد: نخستین پانسیون پرستاری هم با کمک هیأت مدیره تهران، به‌زودی افتتاح می‌شود.

رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری کشور با اعلام نظر مخالف سازمان نظام پرستاری کشور، انجمن علمی و مرکز توسعه اصفهان و بورد پرستاری با راه‌اندازی رشته مراقب سلامت در کشور، گفت: پس از موضع‌گیری‌ها ظاهراً در شورای عالی برنامه‌ریزی این رشته تصویب‌شده و به‌زودی در دانشگاه‌های کشور دانشجو پذیرش می‌شوند.

وی با بیان اینکه این موضوع مورد انتقاد شدید ما و جامعه علمی پرستاری کشور است، افزود: چنانچه در این‌باره دانشجویان هم به صحنه بیایند موضوع جدی‌تر پیگیری می‌شود.

دالوندی با تأکید مجدد بر هم‌پوشانی ۸۰ درصدی این رشته با پرستاری، گفت: هم‌اکنون بسیاری از پرستاران هستند که مایل به انجام کار شبانه نیستند و حرفه پرستاری را به‌علت سختی کار رها می‌کنند و چه بسیار پرستارانی که همسرانشان اجازه کار و اضافه‌کار را نمی‌دهند.

وی از راه‌اندازی رشته مراقب سلامت به‌عنوان نوعی موازی‌کاری یاد کرد و افزود: در هیچ جای دنیا نظیر این رشته وجود ندارد.

انتهای پیام/4038/

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.