خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

فاطمه مقیمی: صندلی‌ها را باید به فکرهای جوان‌تر واگذار کنیم

شنبه 21 آذر 1394 - 11:18
فاطمه مقیمی

عضو هیات مدیره انجمن سراسری شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی ایران شب گذشته در گردهمایی این انجمن عدم حضور خود در انتخابات هیات مدیره جدید را رسماً اعلام و به جوان‌گرایی در این زمینه تاکید کرد.

در پی اعلام این خبر، سیده فاطمه مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی آنا درباره دلایل کناره‌گیری خود از انتخابات این انجمن افزود: پنج دوره حضور در هیات مدیره انجمن کافی است تا خدماتی را که می‌توانستم در این مقطع زمانی انجام دهم، ارائه کنم.

وی با بیان اینکه از این پس باید صندلی را به فکرهای جوان‌تر واگذار کرد، تصریح کرد: باید فضا را در اختیار کسانی که فرصت بیشتری دارند، گذاشت.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی تهران به مسئولیت‌های دیگر خود اشاره و اظهار کرد: من قدم‌های بزرگتری برداشتم و از آنجا که انجمن شرکت‌های حمل‌و‌نقل بین‌المللی ایران یکی از انجمن‌ها یا تشکل‌های عضو اتاق بازرگانی است پس من در جایگاه یکی از اعضای هیات رئیسه این اتاق قرار می‌گیرم یعنی می‌توانم بالاتر از این مجموعه مانند چتری به حمایت از آن بپردازم.

وی عنوان کرد: بنابراین باید رسالت اجرایی را به افراد که می‌توانند با انرژی‌های بیشتر و فکرهای بهتر در این مجموعه فعالیت کنند، بسپارم.

مقیمی ادامه داد: وقتی پله اول نردبام را رد می‌کنید و به پله‌های بعدی می‌رسید نباید همچنان پای خود را در تمام پله‌ها نگه‌دارید بلکه باید اجازه دهید، نفرات بعدی هم این پله‌ها را طی کنند.

وی با بیان اینکه هیچ وقت انسان‌ها یکجا ثابت نمی‌مانند، افزود: من همیشه اعتقاد دارم، طبق قوانین علم فیزیک اگر ثابت بمانیم، سقوط می‌کنیم بنابراین انسان‌ها همیشه در حال تلاش و ارتقا هستند و این خوب است که صندلی‌های قبلی را به افراد دیگری که مستعد انجام فعالیت‌های مد نظر هستند، واگذار کنیم.

این عضو اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: اگر قرار است، من به جای چند نفر دیگر این جایگاه‌ها را همچنان حفظ کنم، پس کی نوبت جوان‌ها می‌رسد؟ کی نوبت به کسانی می‌رسد که عاشقانه می‌خواهند، خدمت کنند؟

وی در پاسخ به اینکه آیا برنامه‌ای برای حمایت از جوانان دارید، اظهار کرد: قطعاً برنامه‌هایی برای حمایت جوانانی که جدید وارد این عرصه می‌شوند، دارم.

مقیمی افزود: من اعلام می‌کنم که حتی بدون داشتن حکم مشاور حاضرم به این جوانان مشاوره رایگان بدهم.

وی به سابقه 35 ساله خود در این زمینه اشاره کرد و گفت: این تجربه‌ها را به راحتی به دست نیاوردم که به راحتی هم با خودم از این صنف بیرون ببرم.

این فعال اقتصادی با تاکید بر اینکه کار اصلی من حمل‌و‌نقل است، ادامه داد: با توجه به این موضوع رشد صنعت حمل‌و‌نقل نه تنها برای خود من و شرکتم مثبت و مثمر ثمر است بلکه مهم‌تر از آن برای کشورم قابل استفاده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما بتوانیم این تجربیات را انتقال دهیم، این صنف می‌تواند پویا‌تر باشد. در غیر این صورت مانند این است که بگوییم کسی که شرکت خودروسازی تاسیس می‌کند از ابتدا باید چرخ را اختراع کند که قطعا اینگونه نیست.

نظرات (0 عدد)
  1. 1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. 2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. 3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.